Київські міні-символи: проект «Шукай»

У рамках проекту «Шукай», на вулицях Києва встановлюють малюсінькі бронзові скульптури.
Кожна скульптура є своєрідним міні-символом Києва
Поблизу фігурок є таблички з QR-кодом, перейшовши за яким, можна дізнатися історію фігурки, і чим вони примітні.
На даний момент уже встановили 9 із 12-ти запланованих.
Тож ловіть їхні фото і адреси
1. Першою була котлета по-київськи. Знайти її можна на перетині вулиць Хрещатик та Заньковецької, неподалік від ресторану Chiken Kyiv.2. Київський каштан. Біля КМДА.3. Київський торт, який, кажуть, що начебто на днях вкрали. (((Дуже сподіваюся, що відновлять. Хрещатик, 29/1.4. Київське сухе варення. Воно справді було символом. Не скажу точно, чи були аналоги в світі, але ласощі стали не лише улюбленим десертом містян і поставлялося до імператорського двору, а й експортувалося.
Ще в 1386 році солодощі з Києва надсилали на весільні заходи литовського князя. Виготовлення сухого варення – прозорих скибочок фруктів обварених у цукровому сиропі, підсушених і обкатаних у подрібненому цукрі, було покладено на промислову основу в кінці XVIII – початку XIX ст. у Києві. Засновник «Київського сухого варення» – Семен Балабуха (київський купець, міський голова у 1847-1851 рр.)5. Перший київський самохідний екіпаж, який уперше проїхав Києвом у 1897 році. Знаходиться в арці Пасажу, ближче до вулиці Марії Заньковецької за адресою Хрещатик, 15/4.6. Особисте і шалене кохання – київський трамвай, який теж має свою історію. Біля головного входу в ТРЦ Gulliver (Спортивна площа, 1).7. Київська плинфа. Це цегла, яка була основним будівельним матеріалом Візантії і українського храмового зодчества Х-ХІІІ ст. Саме з плинфи були побудовані Золоті ворота і Софія Київська.
«Зітри мене – буде нове житло». А зробити це можна на вулиці Дегтярній, 6 (вежа на Воздвиженці).8. Київський фонтан. На стіні кафе «Трішки більше», за адресою Володимирська, 40/2 (м. Золоті Ворота).
Тут усе банально просто: кинеш монетку – повернешся до Києва.9. Слоник. Розташований на оглядовому майданчику біля арки Дружби народів.
Скульптура присвячена фонтанчику, який знаходився в улюбленому місці для прогулянок киян. Фонтан пережив війну (не одне бомбардування), ставши символом відродження міста-героя Києва.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *