Індуси у Гімалаях відкрили аеропорт, вирізаний у скелі

В Індії відкрили сотий за рахунком аеропорт Індії. Його урочисто відкрив прем’єр-міністр Нарендра Моді в північно-східному штаті Сіккім. І, найімовірніше, аеропорт є одним з найкрасивіших у світі.
Сіккім – колишнє королівство в Гімалаях. Вісім високогірних перевалів з’єднують його з Тибетом, Непалом і Бутаном.
Тут розташована гора Канченджанга – третя за висотою в світі. Перший аеропорт штату побудований в окрузі Пакйонг приблизно в 30 км від столиці Гангток на схилі гори. Багато хто вже назвав його інженерним дивом.
Аеропорт розташований приблизно в 60 км від кордону з Китаєм на вершині пагорба на висоті 1371 м над рівнем моря.
Будівля терміналу може одночасно обслуговувати близько 100 пасажирів, там також є парковка на 50 автомобілів.Аеропорт оточений гірськими долинами на обох кінцях злітно-посадкової смуги, довжина якої складає всього 1,75 км. Смугу будували дев’ять років.
За словами прес-секретаря індійської будівельної компанії Punj Lloyd, складний рельєф і несприятливі погодні умови зробили проект надзвичайно складним і захопливим.
Інженери кажуть, що головне завдання полягало в тому, щоб провести підготовчі роботи на землі і доставити обладнання через вузькі гірські дороги.Погода лише ускладнювала роботу. З квітня по вересень у Сіккімі сезон дощів. Горбистий ландшафт і висока сейсмічність також ускладнювали роботу будівельників.
Землю для аеропорту буквально вирізали з гори за допомогою спеціальних геотехнічних інженерних робіт. Опорна стіна, збудована для захисту будівлі, – одна з найвищих укріплювальних стін. Її висота – 80 метрів.
4 жовтня аеропорт почне здійснювати комерційні рейси.Очікується, що аеропорт збільшить потік туристів до регіону, де розташовано безліч гірських піків, льодовиків і високогірних озер.Фотографії: Раджив Срівастава.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *