Монсанто – селище в Португалії, вирізане зі скелі

Монсанто – це унікальне у своєму роді містечко, яке практично вирізане з каменю. Хоч куди глянь, тут всюди можна побачити каміння. Усе тут нагадує про епоху Середньовіччя. Ми пропонуємо поглянути на нього й ознайомитися з його дивовижною історією.
Назва. Самі португальці кажуть, що Монсанто є найбільш португальським містом у Португалії, тому що саме це селище відображає усі особливості характеру місцевих жителів. 

Туризм. Ще кілька роківтому тут не було жодного туриста, адже сюди не ходить жоден транспорт. Більшість із тих, кому все-таки вдалося відвідати Монсанто – це одинокі мандрівники. Нині сюди приїжджає багато людей, щоб помилуватися вулицями, вирізаними зі скелі. 

Вид. Місто Монсанто має такий вигляд, ніби йому довелося пережити жахливу катастрофу. Справа в тому, що місто збудоване на горі з каменю, тому валуни буквально нависають над житловими будинками, наче кожної хвилини погрожуючи обрушитися на голови бідних людей похилого віку. Насправді нічого подібного не трапиться, оскільки камені – це всього лиш прикраса для будинків.

Історія. Розповідають, що колись велетні типу Флінстоунів гралися камінчиками, як м’ячиками. Але коли їм набридло гратися, вони просто зникли, а величезні камені залишилися, а на місце велетнів прийшли сучасні жителі. Вони і побудували будинки всередині каменів. 

Село було засноване 3000 років тому кельтами. Його назву жителі містечка придумали не самі. У 1938 році проводився конкурс на найбільш автентичне місто, і мансантівці здобули перемогу. На годинниковій вежі посеред Монсанто досі красується головний приз – Срібний півень. 

Будівництво міста. Монсанто побудували кельтські племена. Жителі вирішили не чіпати великих каменів, а забудувати простір під- і між ними. Тому камені тут використані і як дахи, і як фундамент, і як основний будівельний матеріал. У результаті такого унікального будівництва вийшло  цікаве поєднання – сплетіння скельних утворень. 

Вулиці Монсанто. Вулиці Монсанто мають такий вигляд уже близько 300 років. Якось непомітно з’явилася електрика і водопровід, їх прийняли місцеві жителі. Але ось інтернету тут немає. Якось один із мобільних операторів поставив на горі антену, то місцеві жителі погрожували спиляти її. 

Будинки. У Монсанто категорично заборонено зносити старі будинки і будувати нові. Ніяких змін у містечку не повинно бути, їх просто вважають блюзнірством. Населення. Зараз у Монсанто проживає менше тисячі людей, причому більшість із них – пенсіонери. Взагалі, здається, що Монсанто є містом старожилів. 

Гора. Якщо піднятися ще вище, то село раптово закінчується. Видно, що колись люди жили ще вище. Проте, мабуть, їм просто набридло так високо підніматися. На вершині гори є середньовічний замок, яких у Португалії багато. Взагалі в Португалії на кожній горі по замку. На вершині гори стоїть кілометровий стовп і та злощасна антена, про демонтування якої мріють місцеві жителі.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *