Під водою: найкращі підводні фото 2018 року

Журнал Scuba Diving Magazine оголосив переможців щорічного конкурсу підводної фотографії Through Your Lens. Захід пройшов вчотирнадцяте і зібрав понад 2100 знімків із життя океану.
Роботи конкурсантів 2018 року розглядали в чотирьох категоріях: “Широкий кут”, “Великий план”, “Концептуальний знімок” і “Компактна камера”.
Головним переможцем став Родні Берсі з фотографією кита біля поверхні води. Фотограф зазначив: “Сподіваюся, що через це зображення я поділюся з іншими тим, що знаходжу в містичному світі, в якому опиняюся кожен раз при зануренні”.
Берсі отримав приз у $1 тис. і поїздку на сафарі.
З роботами переможців нинішнього року пропонуємо ознайомитися нижче.

“Провівши весь день у пошуках китів, наш човен наздогнала чарівна зустріч з цікавою матір’ю та телям… Тут я спробував створити унікальну перспективу, перевернувши зображення догори ногами, щоб було схоже, що кит ширяє над поверхнею”.

Головний переможець. Автор фото: Родні Берсі

“У місці для дайвінгу під назвою Південна Лагуна я помітив скельно-коралове утворення в піщаній зоні. Заглянувши в отвір, я побачив одну з найбільших і найцікавіших гігантських мурен (яванський гімноторакс), з якими я коли-небудь стикався”.

1-е місце в категорії “Компактна камера”. Автор фото: Джеймі Холл

“Цей знімок нагадує мені про те, як, здавалося б, нудне нічне занурення стало одним із найпам’ятніших. Піднімаючись з глибини майже 30 метрів, я помітив цього восьминога. Мене тоді вразило, що всі необхідні елементи для чудесного кадру ніби зійшлися воєдино: кольори були яскраві, відображення привабливі, а восьминіг дуже чуйний, немов позує”.

1-е місце в категорії “Макро”. Автор фото: Цай Сонгда

“Я натрапив на цього кокосового восьминога під час занурення в забрудненому середовищі. Істота набула темно-червоного кольору і чудово позувала, симетрично обернувши свої щупальця. Я створив для нього “будинок” з маленької пляшки, яку знайшов, пірнаючи в Нижній Каліфорнії” .

1-е місце в категорії “Концептуальний кадр”. Автор фото: Конор Калвер

“У 1999 році Йорданське королівське екологічне товариство затопило зенітну самохідну установку M42 Duster недалеко від берега на північ від затоки Тала. Це ідеальне місце для снорклінга і дайвінгу. Танк став домівкою для багатьох мешканців рифа”.

1-е місце в категорії “Широкий кут”. Автор фото: Алекс Доусон

“Знімок зроблений у Празі у басейні глибиною близько 8 метрів, покритому дуже великим шматком сірої тканини. Назва фотографії: “Найбільше значення має те, як бачите ви”. Не важливо, що думають інші люди, головне, що думаєте і як бачите себе ви. Я повернула зображення на 90 градусів, щоб створити ефект жінки перед дзеркалом”.

3-е місце в категорії “Концептуальний кадр”. Автор фото: Крістіан Візлі

“Ця модель – чемпіонка з фрідайвінгу в Чилі. Її рухи під водою заворожують. Знімок зроблений опівдні, коли сонячні промені найкраще видно в сеноті Піт”.

2-е місце в категорії “Макро”. Автор фото: Крістіан Бахманн

“Район навколо острова Бунакен, неподалік від Північного Сулавесі, Індонезія, славиться захопливим дайвінгом. Якраз під час одного з таких занурень я помітив цю темно-бордову рибу-клоуна. Її плавники швидко рухалися, і важко було сфокусуватися, особливо на дрібних деталях. Але терпіння і трохи удачі допомогли отримати цей кадр, в якому видно чудову білу смугу риби. Складається враження, що вона дійсно летить”.

2-е місце в категорії “Широкий кут”. Автор фото: Карен Сміт

“Поблизу Тулума є численні системи підводних печер, відомі як сеноти. Піт – найглибша з них. Дайвери її розшукують через красиві скельні утворення і світло. Коли я піднімався, то помітив тренування фрідайверів; протягом 15 секунд зробив три кадри з ідеальним змістом”.

3-е місце в категорії “Макро”. Автор фото: Рафаель Фернандес Кабальєро

“Фотографування прилипал – складне заняття через їх невеликий розмір і сором’язливу натуру. Знайшовши рибу-прилипалу з ікринками, я тижнями чекав, поки не побачу всередині очі. Коли прийшов час, я взяв свій кращий макрооб’єктив і спробував сфотографувати суть матері, яка піклується про своє потомство”.

3-е місце в категорії “Макро”. Автор фото: Рафаель Фернандес Кабальєро

“Іноді після зливи дубильні стікання, пофарбовані гнилим листям, потрапляють в сенот Карвош, надаючи йому яскравий червонувато-оранжевий колір. Ця дубильна вода блокує більшу частину денного світла і сенот стає темніше, ніж звичайно. Схоже на дайвінг на Марсі”.

3-е місце в категорії “Широкий кут”. Автор фото: Том Ст. Джордж

“Я пірнав в протоці Лембех, коли помітив цього юного кокосового восьминога. Він найбільш крихітний з усіх, кого мені доводилося коли-небудь бачити, довжиною близько 5 сантиметрів. Восьминіг ховався в скляній трубці, яка лежала на дні, і, здавалося, просто чекав , щоб сфотографуватися”.

2-е місце в категорії “Компактна камера”. Автор фото: Яп Катумбал

“Цей групер чекав з відкритим ротом, поки риба-чистильник робила свою роботу. Я підсвітив рибу спалахами з обох сторін і створив темний фон”.

 

3-е місце в категорії “Компактна камера”. Автор фото: Ференс Лёрінц

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *