Про спецпризначенців різних країн світу або де найкраще боряться з тероризмом

Загони спеціального призначення є невід’ємною частиної сучасної армії та поліції. Вони виконують найскладніші та нестандартні завдання зі звільнення заручників, займаються охороною перших осіб держав, знищують особливо небезпечних терористів. Вашій увазі 10 найкращих загонів спеціального призначення у світі.
10. Альфа (Росія). Цей підрозділ було створено в 1973 р. при КГБ СРСР. Про нього стало відомо після штурму президентського палацу в Кабулі, коли загинули майже всі люди, що були у будівлі. У 1985 р. в Бейруті було викрадено чотирьох радянських дипломатів, одного з яких одразу було вбито. Загін Альфа відшукав родичів організаторів викрадення і ліквідував їх, зробивши своєобразне послання терористам.Зараз загін працює в антитеростичних і спеціальних операціях всередині країни, в яких завжди є багато жертв. Це один з нечисленних спецпідрозділів, які діють за принципом «знищти всіх», а не «врятувати будь-якою ціною».9. GIGN (Франція). Загін було створено після терористичного акту 1972 р. в Мюнхені, під час Олімпійських ігор, який позбавив життя десятки заручників. А за рік до цього у Франції стався тюремний бунт із багаточисленними жертвами.GIGN спеціалізується на антитеррористичних операціях і порятунку заручників. Найвідоміші операції: порятунок 30 дітей з полону в Джибуті; арешт військових злочинців у Боснії; спецоперації проти сомалійських піратів і спасіння пасажирів рейсу AF8969 Air France в Марселі – 1994 року.
8. SSG (Пакистан). У 1956 р. керівництво пакистанської армії прийняло рішення про створення власного спецзагону для проведення спецоперацій. За основу взяли структуру британських SAS та американських зелених беретів. Солдат SSG готовий виконувати будь-які поставлені завдання в горах, джунглях, пустині і під водою.У час холодної війни SSG проходили навчання під керівництвом американських інструкторів і діяли спільно зі спецназом США. Останнім часом SSG в основному беруть участь в антитерростичних операціях на територіях Пакистану. У 2009 році загін провів успішну операцію з визволення заручників у поліцейській академії та армійському штабі.
7. Саєрет Маткаль (Ізраїль). Спецпідрозділ було створено при генеральному штабі в 1957 р. З 60-х років спецназ взяв участь у кількох десятках спецоперацій по всьому світу. Найвідоміша операція – «Йонатан», яка ще відома як «Ентеббе».У 1976 році палестинські бойовики викрали пасажирський літак, який посадили біля столиці Уганди Кампалі, у заручниках було 83 людей з ізраїльськими паспортами. У штурмі аеропорту взяли участь 100 осіб, проте ударна група з 29 осіб, складена зі спецпризначенців, знешкодила більшу частину терористів.
6. Delta Force (США). Перший оперативний загін Спеціального призначення «Дельта» було створено в 1977 р. для проведення антитерористичних і секретних операцій, розвідки та порятунку заручників.За основу було взято британський SAS. Людина, яка формувала Delta Force, тривалий час співпрацювала з представниками англійських сил спецпризначення.
5. GSG 9 (Німеччина). Підрозділ спеціалізується на проведенні антитерористичних і спеціальних операцій при міністерстві внутрішніх справ. Заснований у 1973 році, через рік після Мюнхенської трагедії, коли під час проведення Олімпійських ігор терористи убили 11 ізраїльських спортсменів.GSG 9 використовують для визволення заручників, знищення терористів, нейтралізації вимагачів, охорони важливих осіб та проведення снайперських операцій. За час існування на їхньому рахунку понад 1500 успішних операцій.
4. JTF2 (Канада). Канадський загін при міністерстві оборони, був заснований у 1993 р., його чисельність було збільшено після терористичних атак 11 вересня 2001 р. Основна задача цього підрозділу – проведення антитерористичних та спеціальних операцій. Їх також задіюють для охорони поважних персон.
JTF2 були задіяні для охорони голів держав під час Зимових Олімпійських ігор – 2010, вони визволяли заручників у Іраку, а також висліджували сербських снайперів у Боснії. Канадці разом з американськими ВМС SEAL проводили спецоперації в Афганістані, які були настільки секретними, що прем’єр-міністр Канади лише за кілька років дізнався, що JTF2 активно воює в Афганістані.
3. EKO Cobra (Австрія). Антитерористичний підрозділ створено в 1978 р. при міністерстві внутрішніх справ. Ідея створення спецназу виникла в 1972 р. після теракту в Мюнхені в 1972 р.
EKO Cobra в основному займається антитерористичними операціями. Це єдиний у світі спецпідрозділ, який знешкодив терористів у літаку під час польоту, до його посадки на аеродром. Це було в 1996 р., коли злочинці вимагали змінити курс літака, на якому було четверо співробітників EKO Cobra.
2. Navy SEAL (США). Американський загін Navy SEAL, також відомий як «Морські котики», був створений у 1962 р., він став справді легендарним, після низки успішних операцій в Іраку та Афганістані.
Резонансною стала операція «Спис Нептуна» у 2011 році, під час якої було знешкоджено Усаму бен Ладена.1. SAS (Великобританія). Найкращим загоном спецпризначення у світі вважається британський Special Air Service, створений у далекому 1941 р. Він став зразком для наслідування при створенні таких підрозділів у інших країнах.Спочатку цей підрозділ створувався для дій у тилу італійських та німецьких військ у Північній Африці. Згодом його було перетворено в антитерористичний загін для проведення операцій, як всередині, так і за межами країни. SAS гучно заявила про себе у 1980-х роках, коли провели ударний штурм Іранського посольства в Лондоні, звільнивши заручників.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *