Дивовижні місця України

Джуринський (Червоноградський) водоспад (село Нирків, Заліщицький район, Тернопільська область).
Джуринський водоспад – найбільший рівнинний водоспад в Україні. Кажуть, виник він штучним шляхом.
Легенда свідчить, що під час одного з турецьких набігів, що стався більше 4 століть тому, загарбники змінили русло річки Джурин. Вороже військо сподівалося, що жителів міста замучить спрага, і ті знімуть оборону фортеці. До речі, недалеко від водоспаду стоять прекрасні руїни Червоноградського замку.
Міста з цією назвою вже давно не існує, але ви можете поглянути на його руїни.Каньйон річки Синюхи (біля села Тернівка, Новоархангельський район, Кіровоградська область.)
Маловідоме місце в Україні – це каньйон річки Синюхи.
Слід сказати, що загальна довжина річки більше 100 км, вона вважається однією з найчистіших річок, адже на ній не знайдеш жодного промислового підприємства.
Сам каньйон займає лише малу частину водойми, але при цьому ця ділянка одна з найгарніших.Бакотська затока (Бакота, Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область.)
Виникнення Бакотської затоки пов’язано із затопленням чотирьох сіл у долині Дністра. Це відбулося після закінчення будівництва Новодністровської ГЕС.
Тепер, приїжджаючи сюди, ви можете милуватися воістину космічними пейзажами. Унікальність цього місця полягає у тому, що його оточують скелі, тому тут сформувався особливий мікроклімат, характерний скоріше для південних широт.Шолоховський (Токівський) каскадний водоспад ( село Токівське, Апостолівський р-н, Дніпропетровська область.)
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння». Місцевість так назвали, бо тут багато граніту червоного кольору. Примітно те, що цей граніт можна зустріти по всій Дніпропетровській області – в архітектурних елементах або монументальних будовах.
Сам по собі Шолоховський водоспад невеликий, довжина – близько 14 м з перепадами від декількох сантиметрів до декількох метрів. Водоспад починається від притоки річки Базавлук.
Цей каскадний водоспад виник у мезозойську еру. Уявляєте, він був свідком зародження людської цивілізації.Біле озеро (село Рудка, Володимирецький район, Рівненська область.)
Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою. Дно переважно піщане. З висоти пташиного польоту здається, що ця водойма дійсного білого кольору.
Біле озеро має цілющі властивості, його ще називають «озером молодості». Все це через високий вміст гліцерину, вода тут навіть на дотик м’яка.Буцький каньйон (біля села Буки, Маньківський район, Черкаська область.)
Буцький каньйон по праву називають одним з найкрасивіших місць Центральної України.
Його кам’яні береги, вік яких оцінюють в 2 млрд. років, нависають над стрімкою річкою Гірський Тікич. Це місце вже давно облюбували альпіністи. Звивистий і довгий Буцький каньйон починається біля двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, в народі іменують його водоспадом Вир.
Тут можна побачити мальовничі руїни, що залишилися від старого водяного млина, який побудували у 19 столітті.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *