Паспорт як витвір мистецтва: що зображено в паспортах різних країн

Не так давно паспорти були цілком звичайними книжками, які служили тільки для відміток і штампів. У наш час закордонний паспорт – це не просто документ, що дає можливість подорожувати світом, а й зазвичай справжнісінький витвір мистецтва.
Тож пропонуємо і Вам зазирнути у потаємне: найстильніші і найкреативніші паспорти різних країн світу.
1. Філіппіни
На 1-й сторінці нового паспорта – величезне зображення яскравих крил какаду і філіппінського орла. На сторінках для віз представлені основні визначні пам’ятки країни: вулкан Майон, панорама Маніли, знамениті рисові тераси.

2. Фінляндія
Фінський паспорт справді унікальний. Його зроблено за принципом фліпбука (книга-зошит). Коли ви перегортаєте сторінки, то зображення лося в правому нижньому кутку оживає і він немов біжить за паспортом. Усередині паспорта представлені й інші тварини, які мешкають на території країни, а природний дизайн ефектно доповнюють рельєфні сніжинки на обкладинці документа.3. Китай
На сторінках китайського паспорта можна знайти відомі пам’ятки материкового Китаю, Гонконгу, Макао і Тайваню. Також на кожній сторінці під ультрафіолетом проявляються зображення пам’ятників архітектури і природних ландшафтів.

4. Швеція
Скандинави, здається, знають те, про що інші не здогадуються, коли справа доходить до стильного дизайну. У шведському паспорті чимало приголомшливих малюнків із зображеннями панорам міст і їх околиць. А під ультрафіолетом сторінки виглядають ще ефектніше.

5. Норвегія
Норвезький паспорт схожий на твір художника-мінімаліста. На внутрішніх сторінках зображені природні ландшафти країни: тільки чисті лінії і відтінки зеленувато-блакитного, сірого і оранжевого. Ілюстрації гарні навіть при звичайному освітленні, але вони справді оживають під ультрафіолетом: кольори темніють, а північне сяйво проявляється як сліпучі спалахи на нічному небі.

6. Канада
Новий канадський паспорт має досить звичайний вигляд при денному світлі. Все змінюється, коли освітити його ультрафіолетом. Сторінки перетворюються в своєрідні ілюстрації знакових для країни місць, подій і символів: від Ніагарського водоспаду до різнокольорових кленових листків.

7. Ліхтенштейн
Князівство Ліхтенштейн – карликова держава в Західній Європі, яку не завжди можна швидко відшукати на карті. Не випадково на 1-й сторінці паспорта спеціально помістили карту з точним розташуванням і обрисами кордонів країни.8. Австралія
Вражаючі картини з життя австралійців можна знайти у їхньому паспорті. Тут гармонійно сусідять зображення кенгуру і рятувальників на пляжі, перегони на верблюдах і качконіс.

А це фото для тих, кому завжди було цікаво, як виглядатиме чіп у паспорті, який містить ваші біометричні дані, фотографію та іншу персональну інформацію.
9. Іспанія
Іспанська паспорт, мабуть, можна назвати найбільш пізнавальним серед усіх документів. На кожній сторінці зображені різні тварини, атакож вказані шляхи їх міграції.10. Ірландія
Ірландський паспорт – справжня данина музиці, архітектурі та природній красі Смарагдового острова. На внутрішніх сторінках зображені ілюстрації скелі Мохер та знаменитої дублінської річки Ліффі, а також інші визначні пам’ятки країни, сплетені з древнім кельтським орнаментом.11. Велика Британія
Новий британський паспорт, випущений в кінці 2015 року, прославляє творіння відомих математиків, винахідників, архітекторів і художників, які народилися в Сполученому королівстві.

12. США
Паспорт у США наповнений яскравими ілюстраціями класичних американських пейзажів у поєднанні з надихаючими цитатами американських лідерів.
13. Нова Зеландія
Ківі (так називають себе місцеві жителі) були найбільшими мандрівниками у світі, так що не дивно, що вони створили паспорт, яким можна пишатися. Срібні папороті прикрашають обкладинку, за якою ховаються природні красоти Нової Зеландії.14. Швейцарія
Автори швейцарського паспорта вирішили відійти від світових канонів і замість стандартної темної обкладинки з гербом країни вибрали мінімалістичний і сучасний дизайн із незвичайним нецентральним вирівнюванням тексту. Прості геометричні візерунки на внутрішніх сторінках паспорта мають дуже стильний вигляд.


15. Тринідад і Тобаго
Острівна держава в південній частині Карибського моря, розташована неподалік від узбережжя Венесуели, вражає не лише своїми райськими пейзажами, а й паспортом. Він немов вибухає феєрверком яскравих фарб, якщо розглядати його під ультрафіолетовим освітленням.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *