Куди зникають держави: 9 країн, які зникли з карти світу в XX ст.

У XX ст. планета пережила відразу дві світові війни, не кажучи вже про численні локальні конфлікти. У цих страшних баталіях з’являлися і зникали десятки країн. Варто лише уявити: на початку минулого століття у світі налічувалося всього кілька десятків вільних країн, тепер же їх понад 200.
Але були й такі, що назавжди зникли з політичної карти світу, залишившись в анналах історії. Про них і поговоримо.
1. Тибет. Ця держава завжди було регіоном неспокійним, але як незалежна вона існувала з 1912 по 1951 рік. Опісля Тибет став частиною Китаю, але рухи за звільнення Тибету не вщухають.
2. Абіссінія. Так називали у свій час Ефіопію, яка була однією з небагатьох африканських країн, які не стали колоніями.
3. Цейлон. Таку назву острівна країна отримала від європейців, які колонізували острів кілька років тому. З 1972 року країна офіційно називається Шрі-Ланка, а в 2011 році слово «Цейлон» e країні перестали вживати, щоб не було нагадувань про колоніалізм.
4. Персія. Це древнє царство на Близькому Сході зберігало назву до 1935 року. Зараз ця країна носить назву Іран.
5. Сіам. Держава ніколи не була колонією, вона завжди була абсолютною монархією. З 1939 року країна називається Таїланд і є конституційною монархією.
6. Пруссія. Країна існувала до 1947 року. У ХХ столітті вона стала частиною Німеччини, але після Другої світової зникла з карти світу.

Нейтральний Мореснет
Країна існувала з 1816 по 1920 рік, а з’явилася вона після падіння імперії, створеної Наполеоном Бонапартом. Це просто нейтральна зона, яка виявилася нічийною під час чергового перегляду європейських кордонів.
Площа держави становила всього 3,5 кв. км, розташована вона була на невеликій ділянці між Німеччиною і Бельгією, а управлялася Пруссією та Нідерландами.
Цікаво, що жителі Нейтрального Мореснета мали свій прапор і герб, але не мали громадянства. Країна перестала існувати в 1920 році, коли після Першої світової війни Мореснет відійшов до Бельгії за Версальським договором.
Республіка Сало
Італійська соціалістична республіка, що існувала з 1943 по 1945 рік. По суті це була всього лиш держава-маріонетка, керована Муссоліні. Країну визнали тільки Німеччина, Японія та інші члени нацистського блоку.
За ідеологією Сало, країні належала вся північна частина Італії та Рим, але при цьому управління державою здійснювалося з маленького містечка Сало, що на березі озера Гарда.
Республіка припинила своє існування в 1945 році – після видворення з території останніх фашистів.
Чехословаччина
Рідне вуху радянської людини слово «Чехословаччина» можна було почути з 1918 по 1993 рік.
Держава утворилася на уламках Австро-Угорської імперії і мирно існувала до 1938 року, поки туди не “вторгся” вермахт. У 1945 році Чехословаччина була звільнена радянськими військами, а на чолі країни були поставлені політики, лояльні до СРСР.
У 1992 році, після розвалу Радянського Союзу, чехи і словаки, що населяли країну, вирішили розділитися на дві окремі держави через серйозні розбіжності у своїй культурі.
Югославія
Подібно до Чехословаччини, Югославія також постала на уламках Австро-Угорської імперії, об’єднавши частини різних країн – в основному Угорщини та Сербії. Країна проіснувала з 1918 по 1992 рік.
Югославія була великим етнічний котлом, у якому “варилося” понад 20 народностей із різною культурою і традиціями. Під час Другої світової війни королівство Югославія було окуповане фашистськими військами, а після звільнення країни до влади прийшов лідер партизанських загонів Йосип Тіто, який і зробив державу соціалістичною.
Югославія припинила своє існування в 1992 році, розпавшись одразу на шість держав: Хорватію, Боснію і Герцеговину, Словенію, Македонію, Чорногорію і Сербію.
Тибет
У 1912 році Далай-лама XIII урочисто оголосив про звільнення Тибету від Китаю, проголосивши незалежну Тибетську державу. Проте таке щастя було недовгим.
У 1951 році китайські війська вторглися на територію Тибету й окупували його. З тих пір незалежна держава перестала існувати.
Тибетці не здавалися, й у 1959 році в Тибеті спалахнуло повстання, яке було жорстко придушено Китаєм. До речі, жителі Тибету до сих пір вірять у майбутню незалежність і мають безліч прихильників серед світових політиків і відомих культурних і наукових діячів.
Східна Німеччина
Знаменита стіна, що розділила Східну і Західну Німеччини, проіснувала з 1949 по 1990 рік.
Німецька Демократична Республіка була заснована Радянським Союзом у відповідь на створення Америкою, Францією і Великобританією Федеративної Республіки Німеччини. Результат протистояння відомий – у 1990 році стіну було розбито і розділений народ возз’єднався.
Цейлон
Держава проіснувала кілька століть – з 1505 по 1972 рік. Проте вона не зникла зовсім, а просто змінила назву – тепер це Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка.
З VII ст. Цейлон був центром торгівлі для арабів, а згодом і для європейців. Країною правили португальці, голландці і британці – від останніх Цейлон отримав повну незалежність лише в 1948 році.
Сіккім
Невелике самостійне князівство, яке було сусідом із Індією, існувало з 1642 по 1975 рік. Ним керувала династія Намгьял.
У 1975 році Сіккім був просто поглинений Індією, ставши її 22-м штатом. Але ж колись саме через цю державу проходив знаменитий Шовковий шлях до Китаю.
Об’єднана Арабська Республіка
Це короткостроковий політичний союз між Єгиптом і Сирією, що існував з 1958 по 1971 рік і був утворений на спільній ненависті до Ізраїлю.
Правда, Сирія вийшла з союзу майже одразу – через 3 роки після його заснування, а ось Єгипет ще 10 років іменував себе Об’єднаною Арабською Республікою.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *