Як сплести вінок на Івана Купала

Вінок на Івана Купала – це не лише автентичний символ наймістичнішого літнього свята, а й гарний аксесуар для тематичної фотосесії.
Містичне свято Івана Купала щороку відзначається в ніч із 6 на 7 липня. Якщо вірити народним повір’ям, це найкоротша ніч у році, коли можна спати, оскільки в цей час оживає і стає активною вся нечисть – русалки, відьми, водяники і лісовики. Саме в цю ніч незаміжні дівчата повинні купатися в річці голяка і пускати на воду вінки, щоб дізнатися свою долю.

Вінок на Івана Купала може стати оберегом для дому
Традиції
На свято Івана Купала з особливим трепетом завжди чекали представниці слабкої статі, у яких не було другої половинки. За допомогою ворожінь дівчата могли з’ясувати, коли відбудеться їхня зустріч з коханим і звідки його чекати. Одним із найвідоміших дівочих обрядів у ніч на Івана Купала було плетіння вінків. Традиційно, дівчата починали плести вінки з самого ранку.
Як запевняють старожили, вінок на Івана Купала треба було плести з дванадцяти трав. В ідеалі – всі рослини мають бути лікувальними. Вірилося, що зібрані трави мають особливу силу, тому саме в купальську ніч їх збирали й складали у вінок. Потім вінки дівчата пускали на воду і вже потім ворожили на них, яка доля чекає їх. Якщо вінок пішов на дно відразу ж – коханий розлюбив і, як би сумно це не звучало, найближчим часом ти будеш самотня. Вінок пристав до берега – пропозиції руки і серця в цьому році не бачити, доведеться чекати як мінімум ще рік. У кого вінок буде плавати найдовше, та буде найщасливішою.Вінок на Івана Купала можна зробити самостійно
Як зробити вінок на Івана Купала
Вінок на Івана купала традиційно плели з квітів польового маку, волошок, дикої рожі, барвінку, безсмертника, м’яти, деревію, любистку, ромашки та інших рослин. Звісно, в сучасних реаліях сплести автентичний вінок – завдання не з легких, проте, щоб відчути атмосферу стародавнього містичного свята, спробувати варто! Ось кілька порад, які допоможуть сплести вінок на Івана Купала красивим і щоб стояв довго:
• якщо ти плануєш гадати на вінку, візьми лікувальні трави, якщо ж ти хочеш просто зробити красиві фото з вінком, можеш сміливо використовувати ромашки, кульбаби, волошки, конюшину і інші рослини;
• не обривай листя – так ти отримаєш додаткову повноту вінка на Івана Купала;
• щоб вінок вийшов пишним, можна додати в нього ягоди зі стеблом, але тоді краще використовувати як мінімум три-чотири колірних відтінки.Отже, щоб сплести красивий вінок на Івана Купала, потрібно скласти докупи два стебла квітки або з’єднати в пучок кілька найбільших квіток. Потім потрібно взяти наступну квітку, обмотати її навколо перших його стебел. Кожну наступну квітку потрібно намагатися вплітати щільніше, якомога ближче до попередніх. Додавати квіти і ягоди потрібно, поки вінок не підійде по обхвату голови. Місце поєднання кольорів можна пов’язати яскравою стрічкою, ниткою, гумкою або навіть корою дерева!
Готово, можна гадати на судженого і робити неймовірні знімки!
Дивись відео, в якому розповідається, як зробити вінок на Івана Купала:

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *