Долина Смерті – yайспекотніший місце на планеті

Долина Смерті знаходиться в штаті Каліфорнія. Ця межгірна западина давно вважається одним із найспекотніших місць на планеті. Крім суворого клімату, Долина Смерті також відома розташованою на її території западиною Бедуотер, глибина якої становить 86 метрів нижче рівня моря, що робить її найнижчою точкою земної поверхні в Північній Америці. При цьому всього за 136 км від западини розташована найвища точка континентальних гір США – гора Уїтні (4421 м над рівнем моря).

Найвища температура в Долині смерті (56,7 °C) була зареєстрована 1 липня 1913 року. Це найвища температура взагалі коли-небудь зареєстрована на Землі. З цього приводу точаться дискусії, оскільки є ще одне місце на планеті, в Лівії, де температура піднімалася до 58 °C. Однак, заміри були зроблені не у відповідності з умовами офіційної фіксації рекорду.

Назва цього національного парку наче заздалегідь попереджає туристів про те, що їх може очікувати в нелегкій подорожі. Сувора і дуже спекотна пустеля, денні температури якої іноді просто стають смертельно небезпечними для всього живого. Багато хто порівнює Долину Смерті зі справжнім пеклом на землі. І справді, практично відразу ж створюється враження, що це аскетичне, неживе і страшне місце зійшло зі сторінок Старого Завіту.Долина Смерті зверху нагадує застиглу білу долину. Білого відтінку їй надають відкладення солі. Вся справа в тому, що раніше тут було давнє солоне озеро Менлі, яке пересохло, а солончак залишився:Зараз Долина Смерті має статус Національного парку США. Тут вжито всіх заходів безпеки, однак до цього дня перебувати тут довгий час небезпечно. Є зафіксовані випадки загибелі і таємничого зникнення людей. Хтось це пов’язує з містикою, хтось із порушенням правил відвідування цього екстремального парку:Різні знаки закликають бути уважним і не відвідувати ці місця в розпал денного пекла:Крім самої долини значною популярністю користуються пагорби і узгір’я, які оточують це місце. До того ж з височини відкриваються вражаючі види і тут трохи прохолодніше:

Непогане місце для фотосесій:

Спускаємося в саму долину. Одне з цікавих місць носить назву “Диявольське поле для гольфу” (Devil’s Golf Course). По суті це дно давно зникле озеро:

Поле складається з гострих кристалів солі, тому ходити по ньому слід дуже обережно і дивитися під ноги, адже при падінні можна сильно поранитися:Ще одна цікава точка зупинки в Долині Смерті – Badwater (Погана вода):В цьому місці знаходиться басейн, що накопичує воду з декількох невеликих джерел, проте скупчення солей тут настільки велике, що вода не встигає повністю випаровуватися:Якщо поглянути вгору, то на скелі можна побачити позначку рівня моря. Так-Так. Саме тут знаходиться найнижча географічна точка США:Це одна з найпопулярніших туристичних точок. Люди приїжджають сюди не лише заради невеликого басейну і рівня позначки. Вони йдуть по розпеченій солі вглиб долини щоб побачити щось більш вражаюче:Пройшовши близько кілометра до центру долини ми потрапляємо у футуристичну реальність:Долина порізана сольовими фігурками. Їх настільки багато, що до горизонту вони зливаються:Якщо ви зважитеся відвідати це місце, то обов’язково запасіться водою і кремом від засмаги і сталевими нервами. Не забудьте про сонцезахисні окуляри та головний убір. Тут справжнє пекло:Закінчувати огляд нацпарку “Долина смерті” найкраще ближче до вечора. На виїзді є точка зі справжніми піщаними дюнами. Захід сонця допоможе вам зробити відмінні кадри:

На завершення – незвичайне скупчення хмар над Долиною Смерті. Що це?

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *