Людина приваблива: риси обличчя, які роблять нас такими

Учені давно ламають голову над багатьма питаннями. І зокрема, що притягує людей до одного. Багаторічні дослідження показали, що змушує нас подобатися один одному.
З наукової точки зору привабливість осіб протилежної статі обумовлена ​​декількома факторами.
1. Симетрія. Справді, і чоловіки, і жінки схильні підсвідомо трактувати симетричні риси як показник «хороших генів». Однак дослідження, проведене за участю 5000 підлітків, не виявило кореляції між здоров’ям і симетрією особи.
2. Асиметрія. У цьому немає суперечності, адже абсолютно симетричні особи виглядають доволі дивно. Чимало привабливих знаменитостей мають досить асиметричні риси.
3. Золота середина. Людям подобаються особи, які загало схожі на людей, які живуть навколо них. Перший експеримент по змішуванню рис провів журнал Nature ще в 1878 році: з’ясувалося, що обличчя, складене з безлічі облич, привабливіше, ніж всі ці обличчя окремо. Цей підсвідомий вибір також пов’язують із передачею «хороших генів».
4. Чоловіки, які виглядають старшими. Дослідники називають це «ефектом Джорджа Клуні». У доросліших чоловіків жінок приваблюють статус і достаток.
5. Чоловіки з рослинністю на обличчі. Результати дослідження показали, що найпривабливішою вважається десятиденна щетина. Довгі бороди, легка щетина і гладкі обличчя здавалися жінкам менш привабливими.
6. Чоловіки зі шрамами на обличчі. Вони були оцінені як більш привабливі, тоді як шрами на жіночих обличчях не впливали на привабливість у жодну сторону.
7. Упізнаваність. З’ясувалося, що наші переваги багато в чому залежать від попереднього життєвого досвіду: із ним ми підсвідомо порівнюємо певні типи осіб.
8. Простота. Дослідники з’ясували в експерименті, що найпривабливішими здаються обличчя, які не мають якихось особливих або помітних рис, у них мають переважати симетрія і простота.
9. Схожість на батьків. Дослідження показують, що ми схильні знаходити собі партнера, подібного на батька протилежної статі. Діти, що народилися у старших батьків, у дорослому віці також надають перевагу старшим партнерам.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *