Аромати Індії: чим дивує парфумерна Індія

Мода на Індію повертається: нещодавно марка Etro випустила прозорий аромат Upaipur, присвячений однойменному місту, а Armani Privé здивував одразу двома «індійськими» ароматами – солоною ваніллю Bleu Turquoise і Bleu Lazuli, пряним фруктовим тютюном.
Усі три парфумерні новинки елегантні, добре скроєні і прості. І зовсім деідеологізовані: в їх історіях немає додаткових смислів і оцінок, які чи не завжди супроводжують індійські сюжети в інших видах мистецтва.
Але парфумери типу «люкс» варті особливої уваги.
Escale à Pondichéry, Dior – прохолодний чайний одеколон, названий на честь індійського міста на західному березі Бенгальської затоки. За часів французького губернаторства містечко Пондишери було розділене на дві частини: Біле місто, з правильними вулицями і красивими будинками, і Чорне – «квартал тубільців з глиняними хатинками», як сказано у словник Брокгауза і Ефрона. У білій частині Пондишери, там, де нам пропонують зробити escale («захід у порт»), тубільцям бувати заборонялося. І взагалі, про них парфумерна історія замовчує.

Escale à Pondichéry, Dior

Або ермесовський Un Jardin Après la Mousson, «Сад після мусонних дощів», – шикарний, але зроблений для ідеального світу: кожного року мусони і викликані ними зсуви забирають тисячі життів, зате імбир після дощів родить справді відмінний.
Нішева парфумерія показує складні, неоднорідні текстури Індії без пом’якшувальних фільтрів. Ось, наприклад, короткий конспект аромату Elephant and Roses італійців Maria Candida Gentile: слон тисне ніжні троянди в саду колоніального чиновника – простіше кажучи, Індія топче метрополію.

Elephant and Roses, Maria Candida Gentile

Vi et Armis англійської марки BeauFort розповідає про Ост-Індську компанію (перша композиція так і називалася – East India) і її економічні зловживання в Індії, які не раз приводили до страшного голоду.
Ніла Вермеєр, засновниця Neela Vermeire Créations і уродженка Калькутти, описує один зі своїх ароматів як «портрет сучасної Індії, багатої і бідної, прекрасної і потворної водночас». Її Bombay Bling – Індія великих міст, в яких золотими фарбами осіло все багатство країни: фондові біржі, алмазопереробні компанії, гральні будинки і фабрики мрій. Ця парфумерна історія про те, як в п’ятницю ввечері всі наділи найкрасивіше і поїхали на дискотеку танцювати під саундтрек із «Гарячої Керали-8». «Для одних так пахне нове багатство, для інших – надія на світле майбутнє», – каже Вермеєр, але разом з манго, жасмином і смородиною у Bombay Bling живе впізнаваний запах розкладання – міської каналізації і багатокілометрових нетрів.

Кращі «індійські» аромати
Hindu Grass, Nasomatto
Трав’янисті, медитативні пачулі, прибиті до землі весняним дощем: з такими – або в таких – можна піти на йогу в маленькій студії і не «задушити» сусіда по сарвангасані.

Udaipur, Etro
Новий аромат Etro – чергове індійське посвячення марки, яка популяризувала парфумерну Індію за багато років до Neela Vermeire: згадаємо смолисто-трав’яний Shaal Nur і прекрасні Patchouly 1989 року. Udaipur зроблений за нинішньою модою – прозорі білі квіти в хмарі водяного пилу, клумба в літньому палаці магараджі.

Series 3 Incense: Jaisalmer, Comme des Garçons
Jaisalmer присвячений не найвідомішому місту посеред індійської пустелі Тар, через яку проходить безліч караванів, але жодного туристичного маршруту – занадто далеко від умовного «всього». Проте, місто неймовірно красиве, як і однойменний аромат: гарячий, сухий, шорсткий ладан із кедровим ароматом.

Sikkim Girls, Lush
Через важкодоступність індійський штат Сіккім, розташований у Гімалаях, називають останньою Шангрі-Ла: тут знаходиться третя вершина світу – Канченджанга, ростуть рідкісні орхідеї, а річки живляться талими водами льодовиків. У перекладі з мови лепча, якою говорить корінне населення штату, його назва означає «рай», і Sikkim Girls пахне відповідно: білими тропічними квітами, які складають раціон місцевих божеств.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *