Шокуюча Індонезія: гігантський пітон проковтнув жінку

В Індонезії місцевим жителям довелося розрізати величезного пітона, щоб витягнути тіло жінки, яку змія задушила напередодні. Відео опубліковано на YouTube-каналі News Today.
Шокуючий інцидент стався на індонезійському острові Сулавесі. Гігантський пітон проковтнув жінку цілком, коли вона працювала в полі.
Родичі жінки і ще близько сотні жителів селища Персіапан-Лорела розпочали пошуки зниклої 14 червня, після того, як вона не повернулася з плантації.
“Вони підозрювали, що змія проковтнула жінку, тому вони її вбили … Коли вони розпороли черево змії, то виявили там тіло жертви”, – сказав начальник місцевої поліції.
Тіло 44-річної Ва Тіба знайшли всередині 7-метрового пітона в п’ятницю, 15 червня.
Неподалік від місця, де зникла жінка, люди виявили її взуття і її мачете.
Гігантські пітони, які живуть у цих місцях, досягають у довжину більше 6 метрів.
Зазвичай вони трапляються в Індонезії та на Філіппінах. Хоча відомо, що вони нападають на дрібних тварин, спроби з’їсти людини трапляються вкрай рідко.

Довідка: Сітчастий пітон (Python reticulatus)
Найдовша змія у світі, здатна досягати в довжину більше 10 метрів і дуже сильна.
Живе переважно в лісах, зазвичай боїться людей і рідко трапляється їм на очі.
Вважається священною твариною в деяких регіонах Індонезії.
Десятки інших видів пітонів зустрічаються в країнах Африки, Австралії, Непалі, Індії, Шрі-Ланці, Бірмі, Китаї і в Південно-Східній Азії.
Атакують такі пітони із засідки, обвиваючи жертву і стискаючи її, поки вона не перестане дихати.
Жертва вмирає через неможливість дихати і зупинки серця через кілька хвилин.
Пітони заковтують свою їжу цілком. Їх щелепи з’єднуються дуже гнучкими зв’язками, що дозволяє розтягуватися їм під час ковтання великої здобичі.
Коли справа доходить до поїдання людей, “обмежувальним фактором є лопатки людини, оскільки вони не гнучкі”, – розповідає Мері Рут Ло, співробітник сінгапурської організації з охорони і дослідження дикої природи.
“Пітони харчуються переважно ссавцями”, хоча іноді вони їдять і рептилій, зокрема, крокодилів.
“Як правило, вони їдять пацюків та інших дрібних тварин, але коли вони досягають певного розміру, то перестають возитися з щурами. По суті, вони можуть з’їсти здобич такого ж розміру, як вони самі”.
Їжею можуть послужити такі великі тварини, як свині або навіть корови.

Іноді розмір страви може бути неправильно оцінений. У 2005 році бірманський пітон – найбільший представник сімейства пітонів – намагався проковтнути цілою алігатора у Флориді. Під час цього процесу ненажерливе плазун … лопнув! Обох мертвих тварин пізніше знайшли рейнджери.
Але ці мисливці можуть бути надто розбірливими. Якщо вони не знаходять потрібної здобичі, то можуть чекати дуже довго, поки не з’явиться щось досить велике.
Подібний випадок стався в 2002 році, коли скельний пітон проковтнув 10-річного хлопчика в Південній Африці.
А в березні минулого року, теж у Сулавесі, 7-метровий пітон проковтнув фермера.
25-річний житель Західного Сулавесі був на пальмової плантації неподалік від селища, коли на нього напала змія. На відео в соцмережах видно, як витягували його тіло.
Також минулого року чоловікові з індонезійської провінції Суматра вдалося відбити атаку семиметрового пітона, який напав на нього на пальмової плантації. Потерпілий отримав серйозні травми.
Повідомлялося і про інші випадки, але не було достатньо доказів або свідчень очевидців.
Антрополог Томас Хедленд, який провів десятиліття в Агте – групі мисливців на Філіппінах, стверджував, що майже чверть чоловіків племені були атаковані сітчастими пітонами в різний час.
“У більшості випадків група Агта захищалася за допомогою мачете, але іноді їх теж з’їдали пітони”, – йдеться в його дослідженні.
Сад, де загинула остання жертва, знаходився біля підніжжя скелястої гори з печерами, у яких водилися змії, повідомив начальник місцевої поліції.

Нині найбільший такий пітон у неволі живе в Канзас-Сіті, США, й у 2011 році він мав довжину 7,6 метра, за даними книги рекордів Гіннесса.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *