Мандруємо Грецією: Топ-5 найкрасивіших місць країни

Греція – країна, заради відвідин якої варто відкласти роботу чи бізнес, щоб набратися нових сил і вражень.
Але куди поїхати: Крит, Додеканес, Центральна Греція, Епір, Аркадія, Лаконія і Ахея, Кіклади, східний Пелопоннес? Багато що залежить від мети подорожі: погрітися на пляжі, досліджувати природу і гори, познайомитися з побутом глибинки, зануритися в історію, подивитися на стародавні пам’ятники архітектури. Навряд чи вам вдасться «охопити неосяжне» і дізнатися все про Грецію за пару днів.
Наш ТОП-5 найкрасивіших місць Греції зібрав кращі місця країни. Але, щоб відчути енергетику, вам потрібно побувати тут.
АФІНСЬКИЙ АКРОПОЛЬ
Греки б’ють себе в груди і впевнено заявляють, що саме звідси пішов рід людський. Античні храми були створені для прославлення богів, яких у народу були сотні. Пізніше акрополь використовували як «резиденцію правителів», служив місцем для прийому послів, був головною християнською церквою, захищав еллінів під час воєн … і навіть був «сховищем грошей» і порохового зброї! Відомо, що над проектуванням Акрополя працювали кращі зодчі того часу (Каллікрат, Іктин, Архілох, Мнесикл). На жаль, у XVII ст. майже повністю зруйнували центральну частину храму Афіни, а в першій половині XIX ст. виламали скульптури. Лише у кінці XIX ст. пам’ятник архітектури і культури почали реставрувати і відроджувати.
МОНАСТИРІ МЕТЕОРИ
«Як вони побудували будинки на скелях?» – запитують здивовані туристи. У той час не було баштових кранів, вантажних автомобілів і техніки, але грекам вдалося створити «на кручі» комплекс із 6 храмів:• Святого Миколая;
• Великої Метеори;
• Св. Варлаама;
• Русана;
• Святої Трійці;
• Святого Стефанія.
Перші три працюють до обіду, тому краще заходити всередину з ранку. Решта монастирі доступні після обіду. Комплекс, що розкинувся у Фессалійській долині, просто називають сьомим чудом світу. Коли потрапляєш сюди, немов просочуєшся дивовижною енергетикою місця. Якщо буде можливість, замовте екскурсію. Не пошкодуєте.
АФОН
Закритий півострів – поселення православних ченців, які живуть за власними звичаями та традиціями (не дарма ж Афон називають «державою у державі»). Стаття 186-а Статуту Святої гори Афон (“Трагос”) прописує, що «будь-яка істота жіночої статі не може потрапити на територію». Та й чоловікам не так просто: потрібно спочатку отримати дозвіл, тобто «Діпмонітіріон». Якщо спробуєте «проникнути на святу гору» без документів, ризикуєте отримати проблеми, аж до 12 років позбавлення волі.
Відомі випадки, коли на Афон все-таки «проривалися» леді. Наприклад, у 1931 році французька журналістка Марі Суазі провела тут довгий час і написала роботу «Місяць із чоловіками».Афон оточений численними легендами. За переказами, на святу гору зійшла по воді ікона Іверської Божої матері. Коли вона спуститься, настане кінець світу.
Монахів Афона ховають без труни, а через 3 роки викопують. Якщо тіло розклалося, душа потрапила в рай. Якщо ні, мешканці острова знову закопують прах і рік посилено моляться за покійного і його душу.
Острів Санторіні
«Туристична перлина», «найромантичніший острів на землі», «місце, де можна рукою дотягнутися до сонця» – всі ці компліменти на адресу «вулканічного шматочка землі», розташованого у південній частині Егейського моря. Дістатися до Санторіні можна або повітрям, або водою (до речі, тут є власний аеропорт – Santorini National Airport). Тут кожен знайде захоплення за смаком (не зважаючи на те, що площа острова становить всього 76 кв. км!). Проте тут можна:
• милуватися мальовничими краєвидами із синіми куполами церков, білими пляжами і морською блакиттю;
• їздити старовинним поселеннями і пізнавати місцевий побут;
• засмагати на пляжах з білим, червоним і навіть чорним вулканічним піском;
• дертися маленькими стежками до вершин скель;
• робити шикарні знімки на тлі природи;
• вивчати культуру та історію;
• спостерігати за весільними процесіями (заради виїзної реєстрації шлюбу на березі моря сюди відправляються молодята з усього світу);
• дегустувати шедеври національної кухні і робити багато чого іншого.«Загублена Атлантида» оживає, і ви можете побувати в «грецькому раю». До речі, туристичний сезон починається в квітні, а закінчується в грудні. Взимку туристів менше (але не через погоду, а через відсутність поромів).
Нафпліон
Ви звикли думати, що головне місто країни – Афіни? Ні! Перша столиця держави знаходиться на півострові Пелопонес і славиться дивовижною культурою. Туристам кажуть, що він «трохи турецький, трохи грецький, трохи італійський». Сюди їдуть, щоб подивитися на фортецю Паламіді, Акронафплія, форт Буртці, церква Айос-Спиридон. Пляжі затишні і тихі, а в ресторанах «годують від пуза».

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *