В Україні є озеро, яке періодично зникає

В Україні є природні дива, які вражають своєю неповторністю: безкраї таврійські степи і дрімучі поліські діброви, загадкові печери та цілющі джерела. Поблизу села Веселець Городоцького району Хмельницької області є унікальне озеро, яке періодично зникає.

Старожили згадують, що на цій місцині колись навіть висівали зернові. Проходять роки, і луки знову перетворюються на чималу водойму, в якій невідомо звідки з’являється риба, гніздяться рідкісні птахи.

veselec_ozero2Старожили розповідали, що за останні десятиліття воно вже тричі зникало. Раніше це траплялося значно частіше. Воно навіть власної назви не має. Мешканці нашого села люблять відпочивати на його берегах, купатися і ловити рибу. У 1987-му озера взагалі не було. На цьому місці люди косили траву. В одному місці пробивалося малесеньке джерельце. Вже наступного літа водойма стала збільшуватися і за три роки перетворилася на велике озеро, в якому з’явилася риба. До 2000-го воно розлилося від лісу і аж до дороги – на кілька кілометрів, загальною площею понад 50 гектарів, а глибина до трьох метрів.

Минулого року озеро знову стало зменшуватися. Навіть цієї весни, коли було багато снігу і йшли дощі, воно досить помітно всохло.

Йдемо берегом таємничого озера, навколо вирує життя, співають птахи.

Подільський природознавець і дослідник Олександр Кльоц стверджує, що озеро виникає в долині стародавніх річок, лежить між горбами і не має витоку до жодної водойми. Це пов’язано з будовою земної поверхні в цій місцевості. Коли проводилася меліорація, то був порушений гідрологічний режим прилеглих територій. Але природознавець не виключає, що циклічність води пов’язана з сонячною активністю та впливом місяця.

Україна має цікаву “родзинку”, природа подарувала такий феномен, тільки люди не вміють чи не хочуть ним скористатися. Зовсім небагато треба – красиву легенду. І звідусіль будуть їхати в ці краї подивитися на диво-озеро, тим більше, що зовсім недалеко знаменитий курорт Товтри. Може, тоді депресивне і вимираюче село з оптимістичною назвою Веселець нарешті повеселіє й оживе. Цікаве і привабливе місце для розвитку сільського зеленого туризму. Але все в далекій перспективі – для цього потрібно хоча б дорогу нормальну зробити, а краєвиди тут дуже мальовничі: пагорби, яри і долини. В самому селі є ще один цікавий об’єкт – джерело, вода якого, за місцевими переказами, лікує очі.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *