Відкриваємо Волинь: кілька найцікавіших місць регіону

Більшість людей із настанням тепла намагається втекти від шуму міського. Варіантів вимальовується чимало, іноді навіть вибрати важко. Тож спробуємо допомогти вам у цьому. Пропонуємо відвідати Волинь. Тож що можна подивитися і де краще прогулятися у Волинській області
Отже, які місця варто відвідати на Волині?
Оконські джерела
Око́нські Джере́ла (Око́нська Крини́ця) — гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в південній частині села Оконська Маневицького району Волинської області.
Селище Оконськ Волинської області стало відомим завдяки унікальним, найчистішим джерелам. Вода, яка живить озера настільки чиста, що в ній можна вирощувати найвибагливіші породи форелі. А як відомо, ця риба живе лише в кришталево чистих гірських річках. Оконські джерела беруть свій початок на глибині 3 метрів, температура води постійна протягом усього року і становить +8 С. Місцеві радять приїжджати сюди взимку, щоб побачити “диво”: над водною гладдю стелиться біла димка, створена різницею температур морозного повітря і води. Проте, можна приїжджати і в інші періоди року.

Пересопниця
Колись княже місто з яскравою історією, а тепер село Пересопниця неподалік від Рівного. Нині там спорудили культурно-археологічний центр, у якому розташований Музей Першокниги, Музей Пересопниці, садиба воєводи, фортифікаційна споруда княжої доби.

Остріг
Остріг знаний своєю академією та замком, має також багато інших цікавинок. Серед яких: Костел Успіння Пресвятої Діви Марії. Перебудований 1442 року з православної церкви під костел ордену отців Домініканів. З 1887 року костел набув готичних рис, а з 1897 року класицистичних.
В Острозі діють цікаві музеї: книги та друкарства, де крім стародруків зберігається ряд рукописних книг; нумізматики, до збірки якого належать монети, грошові сурогати, нагороди, бони, цінні папери, шати до ікон; краєзнавчий, котрий знаходиться в головній вежі Острозького замку.
Місто Остріг є своєрідною перлиною південної Волині і в комплексі з Межиріцьким монастирем має достатньо об`єктів щоб провести тут цілий день під час туру по Волині.

Оборонні вали дитинця
На території сучасного Володимира-Волинського знаходиться одна з найдавніших пам’яток України – Вали дитинця. Фортифікаційні споруди тут виникли ще в X-XI ст., як захист від набігів татар. Нині вали є своєрідними земельними насипами заввишки до 15 метрів. За археологічними знахідками, вдалося встановити, що вали були оточені глибоким водним ровом, а висота їх була набагато вищою, ніж зараз. На валах були побудовані фортеці. До цієї пори тут тривають розкопки, археологи постійно знаходять безліч цікавих артефактів, ознайомитися з якими можна в місцевому історичному музеї.

Малий замок у Луцьку
Головною визначною пам’яткою Луцька є замок Любарта. Про це знає, мабуть, кожен. Але чи знаєте ви про Малий Луцький замок? Замок було побудовано ще у XVII ст. з дозволу польського короля і за участю єврейської громади. Довгий час Малий замок був релігійним і духовним центром єврейської громади Луцька.
З Малим замком, до речі, пов’язано декілька цікавих легенд: вважається, що Малий замок було збудовано на місці одного з палаців князя Любарта. За іншою версією замок є частиною системи укріплень міста.Садиба Вільгів
У смт. Глоби збереглися залишки колись розкішної садиби Вільгів. Першу садибу у селищі було побудовано ще в далекому 1711 році. Але регулярна зміна власників призвела до руйнування прекрасної будівлі. Згодом на її місці чернігівський воєвода Л. Вільга збудував неймовірний двоповерховий палац, в’їзні цегляні ворота і парк зі ставком.
Але доля палацу була також невтішна. Уже до 1870 років він перебував у напівзруйнованому стані, а сім’я Вільги проживала поруч у флігелі. Однак ці будівлі також згодом було розібрано. Пізніше на цьому місці збудували новий будинок – його руїни і збереглися до наших часів.Шацький національний природний парк
Найвідоміше місце з нашого переліку. Зовсім скоро тут буде ніде яблуку впасти, не проштовхнутися, а поки у вас є прекрасна можливість подихати чистим повітрям, прогулятися лісом, насолодитися прекрасними видами на безмежні Шацькі озера. Про ці місця існує красива легенда, яку із задоволенням розповідають місцеві мешканці. Колись усе Полісся було великим морем, у якому жили кити. Згодом море висохло, але один кит все ж вирішив не полишати своїх країв, залишився тут і перетворився на великий острів. І справді, посеред озера Світязь є доволі великий острів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *