Митрополичий палац у Чернівцях – найрозкішніший архітектурний комплекс країни!

Особливе місце серед пам’яток архітектури в Чернівцях займає грандіозний Митрополичий палац (більше відомий як Резиденція православних митрополитів), який занесений до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

image (5)Це справді чудовий архітектурний комплекс, який дивує своїми неповторними візерунками і багатством красивих елементів.

Цікаві факти про створення та архітектуру
Митрополичий палац (у Чернівцях) було споруджено на місці оселі єпископа в 1882 році. Зараз у його будівлях розташовується головний національний університет міста імені українського письменника і передвісника національного відродження на Буковині Юрія Федьковича. Неповторний архітектурний ансамбль палацу було створено з ініціативи єпископа Гакмана, який мріяв звести грандіозну резиденцію, споруду, яка б гідно прикрасила буковинську столицю. Він особисто сам заклав перший камінь у фундамент архітектурного шедевра.

mytropolychyj_palacАрхітектором Митрополичого палацу був знаменитий учений і академік із Чехії Йозеф Главка. Він створив унікальний проект нетрадиційної будівлі в архітектурному стилі еклектики, що гармонійно поєднувався з романським і візантійським стилем. Палац не раз був нагороджений на наймасштабніших заходах, у тому числі й на Міжнародній паризькій виставці. Його композиція досить непроста, однак відрізняється дивовижною витриманістю і чіткими рисами.
Митрополичий палац складається з 3-х корпусів-споруд: головного корпусу, семінарії з храмом Трьох Святителів і пресвітерію.

Головний корпус палацу
У головному корпусі Митрополичого палацу раніше були просторі кімнати для митрополита. Тут він займався своєю діяльністю і відпочивав. У приміщеннях обладнані розкішні зали, де влаштовувалися аудієнції для почесних гостей, а також відбувалися засідання єпархій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Найкрасивішим і найвеличнішим приміщенням головного корпусу є Синодальний зал, який вважається найкрасивішим залом у країнах Європи. В давні часи він був майстерно прикрашений елегантним мармуром, тому й зараз його називають Мармуровою залою. Під час Великої Вітчизняної війни цей зал було зруйнований пожежею. Сучасний його вид – це майстерно відтворена копія.mytropolychyj_palac7Інтер’єр іншої пам’ятки палацу Червоного залу, на щастя, не було пошкоджено. І зараз відвідувачі Резиденції можуть насолодитися його чудовим початковим видом. Стіни залу прикрашені шовками з Китаю, стеля – цікавими орнаментами, підлога – паркет з липи, міцного дуба і бука. Одна зі стін особливо приваблива – на ній красуються величезні венеціанські дзеркала, покриті 5 шарами срібла.

Церква Трьох Святителів
Семінарський корпус, який має форму підкови, оточує мальовничий храм Трьох Святителів. Над його дивовижним інтер’єром трудилися фахівці найвищого рівня. Розписував храм Карл Йобст – видатний професор і художник із Відня. Він створив тут красиві біблійні мотиви техніками темперного розпису.

Chern_univerЗ 1993 року на першому поверсі корпусу семінарії працює теологічне відділення Чернівецького університету. З цього часу відновилися богослужіння і в храмі. Їх проводять духовні вчителі і викладачі, а іноді й самі студенти.

Пресвітерій
У будівлі колишнього пресвітерія зараз розміщується географічний факультет. Раніше тут була фабрика з виробництва свічок, школа дяків і музей. Покриття даху цієї будівлі доволі дивне.

mytropolychyj_palac6 Як і інші споруди Резиденції, воно складається з черепиці з традиційним буковинським орнаментом. У центрі корпусу височить велична вежа, увінчана куполом і годинниковим механізмом. Купол прикрашають зірки Давида, присвячені єврейській громаді Чернівців, яка пожертвувала величезну суму на будівництво палацу.

Мальовничий дендропарк
Мальовничий дендропарк облаштований позаду головного корпусу палацу. Він займає більше п’яти гектарів. Парк побудований у красивому ландшафтному стилі. Його прикрашають майстерно висаджені екзотичні дерева, а також липи, дуби та клени. Вхід на територію парку дбайливо охороняє монументальна фігура Йозефа Главки. Поблизу можна побачити ровесницю парку – стару ялину, також там побудовано 2 басейни й фонтани.
Прогулюючись дендропарком Митрополичого палацу, ви насолодитеся прекрасними видами найбагатшої природної краси – плакучі верби, ароматні магнолії, галявини, штучні гірки, лавочки і безліч скульптур.

mytropolychyj_palac5Адреса: вулиця Коцюбинського, 2.
Час проведення екскурсій: з 10.00 до 18.00.

mytropolychyj_palac9

Митрополичий палац (Чернівці) – це, безсумнівно, найрозкішніший архітектурний комплекс нашої країни. Нехай його королівське багатство і неповторний ансамбль стануть кращими передумовами, щоб відвідати його в самий найближчий час. Ласкаво просимо в Чернівці!

You may also like...

6 Responses

 1. Teginais сказав:

  Продвижение сайта на http://www.anacron.ru/

 2. Qikiterast сказав:

  Авторский проект Тут Дело – “8 Навыков Биржевого Спекулянта” – TutDelo.ru

  Сайт посвящён методам практической биржевой торговли и профессиональному описанию психологии спекулянта (трейдера) для стабильного совершения прибыльных биржевых алгоритмов (стратегия, система). Торговля осуществляется фьючерсными контрактами на Московской бирже – MoEx.com в секции срочный рынок.

  Цель проекта: формирование условий и принципов прибыльной биржевой торговли.

  Авторская концепция обеспечивает системное внедрение 16 основных принципов и 8 базовых навыков конкурентного преимущества на бирже. Интегральное развитие трейдера объединяет как технику, так и психологию спекулятивной торговли.

  Канал рассчитан на желающих взять ответственное управление личными финансами и всего за два-три месяца комплексного освоения материала получать стабильные результаты.

  Наш сайт http://tutdelo.ru
  .

 3. Qikiterast сказав:

  Прокат и аренда автомобилей в Бургасе, Болгария! Машины на прокат Аэропорт Бургас! Наш сайт http://www.bulgariarentalcar.com/ru/bulgaria_rent_a_car_in_Bourgas/rentalcar_in_Bourgas.php
  ….

 4. Unvinaimba сказав:

  Будем рады видеть вас на сайте http://econom-ia.com.ua/
  как обмануть электросчетчик

  Туроператор по Греции: Круглогодичный отдых в Греции, Лечение в Греции, Апартаменты и виллы в Греции, Размещение в лучших отелях Греции, Аренда машин в Греции, Экскурсии в Греции, Круизы в Греции, Аренда яхт в Греции, Трансферы в Греции, Виза в Грецию, Авиабилеты в Грецию, Событийный туризм в Греции, Свадьба в Греции. Наш сайт http://www.greekholidays.ru/
  ….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *