Для мам: як виховувати сина…

Часто подружжя розлучається. І мами залишаються з дітьми сам на сам. Як виховати дівчинку мати знає, але як виховати сина? Ось декілька порад.
1. Ніколи не смійтеся над сином
Для чоловіка насмішка жінки – завжди травма, насмішка матері – дуже глибока травма. Неважливо, посмієтеся ви над тим, що він випадково надів штани задом наперед, над тим, що криву собаку намалював, або над тим, що зізнався в коханні дівчинці за сусідньою партою. Ваша насмішка запам’ятається на все життя!
І, мабуть, ніколи не буде прощена …
2. Відповідайте на всі його запитання
У будь-якому віці! І ніяких «тому що гладіолус» або «виростеш – дізнаєшся». Завжди – на все. Не знаєте відповіді – так і скажіть. Потім дізнайтеся – і дайте відповідь. Стривожились? Питання дитини змусило вас почервоніти? Чудово – тепер ви можете проаналізувати ще один свій комплекс. Але це – ВАШ комплекс. Не вкладайте його в психіку своєї дитини. Дайте відповідь, що питання застало вас зненацька, і вам потрібно зібратися з думками. Попросіть трохи часу для відповіді. Діти зазвичай легко її дають.
3. Запитуйте в сина поради у прийнятті рішень
Ви не уявляєте собі, з якою легкістю іноді дитина може вирішити вашу «дорослу» проблему, над якою ви билися не один рік! Якою має бути наша майбутня квартира? Чому я весь час сварюся з ким-небудь? Що я роблю не так? Так хлопчик вчиться бути чоловіком і приймати рішення, а ви демонструєте йому довіру і повагу.4. Раз і назавжди забудьте фразу «Я ж тобі казала!»
Навіть якщо казали, а він не послухав – не говоріть більше так! Раз і назавжди. Ви не маєте права змагатися з дитиною у будь-чому, а «я ж казала» – це саме змагання, в якому мати радіє «перемозі» … Ви мали рацію? Радійте мовчки! Він сам все зрозуміє.
5. Хваліть!
Захоплюйтеся, без жодних «але» і «тільки ось тут підправ». Просто – «Круто!» Ваша дитина все робить круто! Коли він виросте – він сам побачить, що потрібно було «підправити».
6. Підтримуйте будь-яку його мрію
«Хочу бути підводним археологом» – круто! Купуйте книжки на цю тематику. А тепер «хочу бути художником». Теж – круто! Купуйте книжки по темі. А потім «хочу бути інженером» … Схему зрозуміли? Круто! Повірте, по-справжньому він буде визначатися ближче років до 20.7. Ящо дитина плаче …
Це означає, що трапилося горе. Незначна для вас (у садку дали жахливу рисову кашу, замість улюбленої гречки), але величезна для нього! Для нього будь-яка біда – величезна. Тому що світ дитини ще зовсім невеликий, щоб каша загубилася в його масштабах … А якщо трапилася біда … ви повинні заспокоїти! Скільки б років дитині не було. Ви зобов’язані – заспокоїти! Це ДОГМА, ЗАКОН вашого майбутнього з ним взаєморозуміння: дитина не має безутішно плакати. Ніколи.8. Не читайте їй нотацій! Теж – НІКОЛИ
Сподіваюся, тут коментарі не потрібні.
9. Ви завжди на його стороні!
Не лише на словах. А й на ділі. Ви ніколи не підтакує вчителям, які скаржаться на нього, ніколи не кричите на нього «за компанію» з іншими членами сім’ї. На людях – ВІН ЗАВЖДИ ПРАВИЙ. ВАШ СИН ЗАВЖДИ ПРАВИЙ!
І ось тоді він можливо не побоїться запитати вас про те, що таке порно або як правильно цілувати дівчину. Тому що буде знати, що ви не будете кричати на нього: «Це що ще за питання?!» або «Як тобі не соромно!» Тому що буде вам довіряти. Іншими словами, він буде у вас упевнений. А це мрія кожної матері … Її можна досягти.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *