“Великий розлом” або як Африка розколюється на дві частини

Африка розколюється на дві частини зі швидкістю 7 мм на рік.
Геологічні процеси, що відбуваються у Східно-Африканській рифтовій долині, можуть у найближчому майбутньому мати катастрофічні наслідки. У цьому регіоні континент повільно розколюється на дві частини, утворюючи тріщини і розломи, які загрожують транспортній та міській інфраструктурі, повідомляє видання Daily Nation.
Пов’язана з процесом відділення східної частини Африки деформація земної кори призвела до появи геологічного розлому – Великої рифтової долини, яка простяглася приблизно на 6 тис. км від Лівану до Мозамбіку, а також Червоного моря.
Швидкість, з якою дві плити (Африканська і Сомалійська) відходять одна від одної, становить 6-7 мм на рік. У майбутньому це місце буде затоплено, а Кенія перетвориться на острів.
За словами геолога Девіда Адеді, хоча рифт довго залишався тектонічно неактивним, у земній корі можуть відбуватися невеликі рухи, що призводять до появи на поверхні зон із великою кількістю тріщин. При цьому рясні дощі погіршують ситуацію, сприяючи появі інших нерівностей. Так, 19 березня великий розлом перетнув кенійській дорогу Mai-Mahiu Narok, яку довелося терміново ремонтувати, проте ця тимчасова міра не врятує її від руйнування.

У майбутньому ситуація лише погіршиться, – застерігає науковець. У регіоні вибухнуть стихійні лиха, що загрожують життю людей.
Тому необхідно скласти карту ліній розломів, щоб прогнозувати утворення нових тріщин і враховувати це при будівництві нових будівель та інших  інженерних споруд.
Велика рифтова долина або Великий Африканський Розлом – великі рифтові утворення рельєфу, що тягнеться від північної Ефіопії до центрального Мозамбіку в Східній Африці. Він сформувався в результаті геологічних зрушень на кордоні Африканської і Аравійської тектонічних плит. Північна частина розлому заповнилася водою, утворивши Червоне море.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *