Дива природи: “золотий” ліс Гуанкян після перших злив в Еквадорі

Заповідний ліс стає золотим усього на один тиждень на рік. Помилуйтеся цвітінням табебуйі!
Коли в січні пройдуть перші зимові дощі, в Еквадорі розквітають дерева гуаякан. Це чудове і незабутнє видовище.
Табебуйя, так ще називають гуаякан, цвіте лише раз на рік на території площею 40 000 га. Пагорби і долини, порослі лісом, стають золотими.
Тільки жителі маленького містечка Мангаурко знали про цей феномен, поки 9 років тому міністерство туризму Еквадору не почало рекламувати лісу табебуйї як національну пам’ятку.
Місцеві жителі використовували ці дерева для заготівлі деревини і ставилися до щорічного жовтого цвітіння, як до звичайного явища. Тепер подивитися на “золоті” дерева приїжджає до 10 000 туристів як з Еквадору, так і з усього світу. У гонитві за враженнями люди пускаються в непростий шлях по грунтових дорогах.
Місцеві жителі відкривають будинки для туристів і створюють імпровізовані ресторани. Під квітучими деревами, де зазвичай пасуться кози та поросята, розставляють намети туристи.

Для приїжджих організовують велосипедні прогулянки або прогулянки на конях по курних червоних стежках. Дзвоноподібні квіти, які невдовзі опадають,  створюють жовті килими на землі.
Гуаякан зустрічається в Мексиці, Панамі, Коста-Ріці, Колумбії і Перу і Еквадорі. Дерева виростають до 20 метрів у висоту.
Сухий сезон триває 9 місяців, і дерева для економії води скидають листя. У сезон дощів, після перших злив дерева розквітають.
Пора цвітіння змінюється майже щороку, тому складно спланувати поїздку. На сайті AtlasObscura.com зазначається: «Щоб побачити цвітіння в Еквадорі в січні, треба бути готовим відправитися в будь-яку хвилину в Мангаурко, розташований у шести годинах їзди від Лоджі, найближчого великого міста».

У 2014 році ліси еквадорських провінцій Лоха і Ель-Оро стали екологічним заповідником ЮНЕСКО.
Тож помилуйтеся цвітінням цього року і ви.

Джерело: Epoch Times

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *