Учені розкрили загадку фіолетових веселок у Канаді

Природа досі приховує від нас ще багато цікавого, що досі для нас є таємним і невідомого походження. Але іноді фахівцям вдається пояснити природу походження певних аномалій. Так, нещодавно ученим вдалося розкрити таємницю загадкових фіолетових “веселок”, які були зафіксовані в небі над Канадою в 2015-2016 роках. За словами дослідників, подібні вогні з’являються в результаті взаємодії магнітного щита Землі з частинками високої енергії, які проникли глибоко в атмосферу планети.
Вчені заручилися підтримкою декількох тисяч добровольців і протягом двох років спостерігали за цим феноменом за допомогою знімків, зроблених наземними телескопами і супутниками Swarm, запущеними Європейським космічним агентством у 2013 р. для вивчення властивостей магнітного поля Землі, повідомляє Phys.org.Дослідники встановили, що подібні сяйва виникають у результаті незвичайної взаємодії сонячних електронів і магнітного поля Землі. За словами астрофізиків, такі “веселки” виникають у той момент часу, коли на Сонці відбуваються невеликі за силою спалах, що призводить до викиду великої кількості заряджених частинок у бік Землі.
Коли ці частинки досягають нашої планети, вони стикаються з її магнітним полем і більшість із них стає прабатьками “звичайних” північних сяйв.
Разом з тим, невелика кількість частинок, що мають досить велику енергію, “проривається” далі і нижче, і взаємодіє з молекулами нижніх шарів атмосфери, формуючи вузькі пучки іонів оксиду азоту. Вони випускають промені червоного і фіолетового світла, а не зеленого і синього, як іони “чистого” кисню та азоту, що пояснює незвичайне забарвлення цих “фіолетових веселок”.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *