Ордос – найвідоміше місто-примара в Китаї

Останнім часом у Китаї набуло широкої популярності зведення гігантських проектів «на виріст», що дозволяє непогано стимулювати економіку країни.
Проте часто міста, які виринають наче гриби після дощу, залишаються незаселеними, як от зокрема місто Ордос, що з’явилося не так давно у Внутрішній Монголії.
Незважаючи на те, що місто розраховане на 1 млн осіб, нині тут проживає всього 20 тис. мешканців, а 98% будівель так і залишаються порожніми.
Ордос збудували вже понад 20 років тому, з початком великої монгольської вугільної лихоманки. Приватні вугільні компанії відкривали в монгольських степах шахти і видобували вугілля, фермери продавали свої наділи вугільним ділкам, їхні діти йшли працювати на шахти, конвої вантажівок ыз вугіллям веретеном тяглися в розвинені південні міста Китаю, світле комуністичне майбутнє було не за горами. Ордос почав виростати на вугільних грошах.Збудували величезне місто з музеями, театрами, навіть трасою для перегонів і стадіоном. Але він досі стоїть порожнім. Люди не поїхали жити в Ордос.
Згодом багато шахт у районі Ордоса стали нерентабельними, їх закрили, роботи не стало, і штучне місто залишилося порожнім.
Проте, з погляду туризму місто справді якщо і не “найкраще”, то точно непогане. Це найвідоміше з багатьох у Китаї міст-примар.
Що вражає в місті – це його чистота. Замість звичайних пішоходів тут зустрічаються тільки мунціпальние службовці, які чистять тротуари. Проте без населення!
1. В’їзд у місто …2. Дороги в Ордосі не рівня українським
3. У Ордосі не буває пробок. Вулицями ходять порожні автобуси. На зупинках немає людей …4. Скільки людей живе в Ордосі? Офіційних даних немає (мабуть, тому що нікому порахувати). Місцева влада на питання “Яке у вас населення?” відповідають: “Воно зростає”. Судячи за останніми підрахунками, не брешуть: за кілька років населення цього району зросла з 30 до 100 тис. жителів.5. У Ордосі є “Монгольський Діснейленд”, а також тематичний парк “Ордоське весілля”, напханий нескінченними статуями на романтичну тему. Є навіть Площа подружнього довголіття, а також Зона культури “Традиційна китайська любов”.6. Місцевий житель Лі Юнсян розповідає: “Раніше я он там жив (показує на забудовані райони), поля обробляв, картоплю ростив, редиску. Тепер у мене немає ні картоплі, ні редиски, зате живу я тепер в шестиповерхівки з опаленням!”7. Дуже дивне місце. Місто без людей. Але зате є велопрокат.8. Головний міст у місті, тут можна зустріти перші машини.9. На березі озера мали стояти шикарні вілли … Але їх так і не добудували.10. Художній музей.
11. Багато будинків так і кинули недобудованими, коли зрозуміли, що жити тут ніхто не буде.12. Будівельні крани прибрали, робочі поїхали будувати інші міста-примари.
У Китаї їх чимало. Крім найзнаменитішого Ордоса є ще Ченгун, 6-мільйонне місто-супутник Куньмин. Туди перенесли багато державних установ, включаючи Куньминську адміністрацію, але люди все одно не поспішають переїжджати в новобудови.
Або містечко Цяндучен – китайці намагалися побудувати недалеко від Шанхая копію Парижа. Тепер цей містечко, розраховане на 100 тис. людей, стоїть незаселене.На карті Китаю багато таких точок. Ціншуйхе, Дунгуан, Сучжоу, Сіньян
13. Китайцям, видно, так подобається зводити міста-привиди, що вони вирішили не обмежуватися власною країною.  Нова-Сідад-де-Кіламба (Нове місто Киламба), Ангола14. Будинок-баян.15. Центральна площа16. Місцевий театр, де нічого не відбувається.17. Стадіон, де також нічого не відбувається.18. Найнезвичніша будівля національного музею.19. В основному в Ордосі живуть колишні селяни. Після того, як на початку 2010-х Ордос потрапив на шпальти китайських і світових ЗМІ через свою порожнечу, місцевий уряд пішов на рішучий крок: чиновники поїхали в навколишні села вмовляти місцевих жителів перебратися в Ордос і стати міськими жителями за невелику компенсацію.Проте не всім селянам ця ідея припала до душі. Мао Шивень каже: “Тут (у селі) я грубку дровами топлю, воду в колодязі беру, а там якісь вежі стоять, незрозуміло, як з такої висоти відро в колодязь спускати!”
20. Після того як багато жителів сіл переїхали в Ордос, це довелося зробити і найупертішим колгоспникам. Тепер перед владою постало нове питання: як перетворити вчорашніх селюків у справжніх, стильних жителів новенького міста.Чиновниця Лу Сяомей розповідає: “Звісно, ми не ставимо завдання перетворити їх у хіпстерів, зате ось брошурку випустили “Як не сцяти на узбіччі, не плювати на асфальт і не мити голову в громадському туалеті: 10 простих способів”. А також не паркувати свої вози на тротуарах і не включати музику голосно. Отже, можна вважати, що Ордос став своєрідним експериментальним майданчиком щодо масштабного переселення селян у міста. Уряд Китаю планує в найближчі два десятиліття перемістити сотні мільйонів селян у міста: потрібно ще подивитися, як вони там зможуть адаптуватися.
21. Ще одне місце скупчення нечисленних жителів – гігантська піщана дюна. З неї катаються, як зі сніжної гірки.
22. Пам’ятники. Данина монгольським завойовникам.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *