10 найбільших каньйонів на землі

Ніщо так не ілюструє стійку корозійну силу води, як річкові каньйони. Вирізаючи свій шлях через тверді скелі, іноді протягом мільйонів років, річки повільно створюють ці неймовірні й обширні природні витвори скульптури.

Крім Великого Аризонского каньйону, відомі й інші, такі, наприклад, як Великий Тибетський каньйон Ярлунг Тсангпо. Вони все приголомшують своїми унікальними лініями! Отже, давайте зануримося в наш перший каньйон …
Примітка: добірка каньйонів як найбільших є умовною, оскільки каньйони, які є ‘найбільшими’, повинні вимірюватися довжиною, глибиною і загальною площею. Крім того, деякі каньйони в Гімалаях не доступні для досліджень і тому не включені в добірку.

10. Каньйон річки Тара – Чорногорія

kanion_Tara2Почнемо спуск із завертання і заглиблення в Каньйон річки Тари в Чорногорії, яка протікає доволі глибоко, щоб це заглиблення було названо найглибшою річковою ущелиною в усій Європі. У найглибшому місці каньйон сягає 1300 метрів.
kanion_Tara_montenegro_11

kanion_Tara Розташований у Національному парку Дурмітор, Каньйон річки Тари знаходиться під захистом ЮНЕСКО, будучи частиною його Всесвітньої спадщини. Навіть із найвищих піків можна почути громоподібний звук більш ніж 40 водоспадів, що занурюються в цей дивовижний каньйон, який простягається аж на 82 кілометри.

9. Каньйон річки Блайд – Південна Африка
Каньйон річки Блайд у Південній Африці не найбільший на Землі, але він справді має всі шанси бути названим найзеленішим.kanion_BlaidЙого середня глибина – 762 метра, ущелина в 26 кілометрів завдовжки вкрита буйною субтропічною рослинністю, яка безперечно додає йому шарму. Найглибша частина каньйону, від вершини гори Меріпскоп вниз до устя – 1372 метри.kanion_reki_blayd1

kanion_reki_blayd На території Каньйону річки Блайд можна побачити найнеймовірніші африканські пейзажі. Крім того цей каньйон наповнений дивовижною фауною, включаючи всі п’ять видів південноафриканських приматів.

8. Мідний каньйон – Мексика
Якщо говорити точно, то цей каньйон знаходиться у Чихуахуа, Мексика, і він не єдиний – там є шість каньйонів, які своєю сукупністю й утворюють Мідний Каньйон. Barranca del Cobre, так він називається іспанською мовою в честь зеленого і мідно-червоного відтінку його стін.
kanion_Midny

kanion_Midny1Найглибший каньйон у системі, Barranca де Urique, йде вглиб на 1879 метрів. Мідний Каньйон багатий дикою природою, але, на жаль, зараз багато видів наражаються на небезпеку через вирубку лісу. Хотілося б сподіватися, що цим тваринам можна буде допомогти до того, як цей каньйон втратить одну зі своїх найважливіших складових.

7. Каньйон Котахуаші – Перу
У цьому переліку є кілька каньйонів, що знаходяться в Перу, і першим буде Каньйон Котахуаші (Cotahuasi), який у своєму найглибшому місці різко опускається на глибину до 3535 метрів. Каньйон був вирізаний рікою Котахуаші між двома гірськими ланцюгами – Coropuna і Solimana.
cotahuasi-canyon-hiking-mexico_fe

Cotahuasi-Canyon-Peru-4-originalПейзаж навколо Каньйону Котахуаші, захопливий і віддалений – якщо захочете його відвідати, то щоб дістатися до нього, Вам доведеться провести до 12 годин в автобусі. Однак, те що він незручний для туристів, гарантує йому відносну схоронність.

6. Каньйон Колка – Перу
Другий перуанський каньйон у списку – Каньйон Колка. Його глибина досягає 4160 метрів, це значне географічне чудо південного Перу – один із найглибших каньйонів у світі, якщо не найглибший з усіх існуючих.Canyon_kolka_Peru1Каньйон Колка вдвічі перевищує за своєю глибиною Великий каньйон Арізони, і він також є одним із найбільш відвідуваних туристичних місць Перу.
Canyon_kolka_PeruКаньйон Колка славиться не тільки красивими пейзажами; він також є батьківщиною декількох відомих видів птахів і ссавців. До того ж, у долині є місця розкопок, що датуються приблизно 6000 років, гарячі джерела, в яких можна відпочити і розслабитися і Гейзер Infiernillo. Не дивно, що ці місця за рік обходить більше 120 000 туристів.

5. Річковий рибний каньйон – Намібія
Ловіть рибу в Річковому Каньйоні в Намібії – найбільшому каньйоні Африки. Цей гігантський річковий канал звивається по плато упродовж більш ніж 160 кілометрів. Fish_River_CanyonКаньйон скелястий, але не зважаючи на це він залишається популярним туристичним місцем, а все завдяки його неймовірним пейзажам. Сама ущелина близько 550 метрів у глибину, а в деяких місцях вона тягнеться на 27 кілометрів у ширину.
Fish-River-CanyonХоча річка Річкового Рибного каньйону більшу частину часу розділена на дрібні басейни, в кінці літа мандрівникам надається можливість споглядати раптові повені. Щороку в каньйоні проводиться марафон, який перевіряє бігунів своїми надзвичайно складними дорожніми умовами.

4. Великий каньйон – США
Цей каньйон, на відміну від поширеної думки, не найбільший у світі. Але все-таки він вважається найвідомішим каньйоном на планеті. В глибину він сягає 1828 метрів, а його протяжність – 445 кілометрів. Це величне місце – одне з Семи Чудес Світу Природи.
velyky_kanion

velyky_kanion1Геологи досі дебатують про те, як Великий каньйон почав формуватися. Найактуальніша теорія говорить про те, що 17 мільйонів років тому Колорадська Річка почала скорочувати свій шлях через багатошарові скелі і потім продовжила розширювати і поглиблювати канал, створюючи його сучасну конфігурацію. velyky_kanion2Це ліпка каньйону також отримало своєрідний поштовх під час льодовикових періодів, коли в річці булобільше води, що допомогла зруйнувати каньйон своїм ще більш швидким плином. Зараз Великий Каньйон відвідує близько п’яти мільйонів людей за рік, приїжджають туристи з усіх континентів.

3. Ущелина Калі Гендекі – Непал
Річка Калі, яка проклала свій шлях через Ущелину Калі Гендекі в Непалі, ще давніша, ніж високий гімалайський гірський ланцюг, який її оточує. Річку назвали на честь індуїстської богині Калі; і її води чорні і похмурі через льодовиковий мул.
uh

uh1Точна глибина гігантського Ущелини Калі Гендекі обговорюється, тому що не всі згодні з висотою його краю. Однак, якби глибина була виміряна від найвищих піків з обох сторін і вниз до річки, то це був би найглибший каньйон у світі з глибиною приблизно 6800 метрів.

2. Долина Каперті – Австралія
Далі звернемо свій погляд до Долини Каперті (Capertee) в Новому Південному Уельсі, Австралія. Цей величний каньйон є найбільшим в Австралії і відомий своїм бурхливим пейзажем і високими укосами піщаника. Через свій вік, Долина Каперті не така глибока як деякі інші каньйони в цьому переліку, але нестачу глибини вона заповнює своїм розміром. CaperteeДолина Каперті на 1 кілометр ширша і на стільки ж довша, ніж Великий каньйон.
Починаючи з витоку, річка Каперті прорізає свій шлях через тріасову скелю, вік якої датується мільйонами років. У корінного населення Віраджурі є дуже обширна історія на цій землі, що показано в їх 2000-літньому гірському мистецтві. Тут було викопано безліч древніх скарбів – наприклад, алмази в занедбаних шахтах, виритих в схилі гори. Один дослідник знайшов 77 з дорогоцінних каменів за шість днів!

1. Великий каньйон Ярлунг Тсангпо – Тибет
Високо в Гімалаях, починаючись біля священної гори Кейлеш, могутній каньйон закінчує свій шлях біля річки Брахмапутри в Північній Індії. Через середньої глибини 4876 метрів навколо гір Namcha Barwa і максимальної глибини 6009 метрів, Великий каньйон Ярлунг Тсангпо часто вважають найглибшим каньйоном на Землі.
брахмапутра

брахмапутра1Вражає не лише глибина Ярлунг Тсангпо; цей обширний каньйон також простягається на 240 кілометрів через захоплюючий тибетський ландшафт. Річка, що протікає через цей каньйон відома байдарочникам своїм непростим характером, через який вона заробила своє прізвисько “Річка Еверест”.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *