Світ дивовижний: найменша мавпочка в світі

Карликова ігрунка – це найдрібніша з усіх видів мавп. Вона дуже швидка та рухлива. У пошуках корму карликова ігрунка забирається навіть на найтонші гілочки, не ламаючи при цьому їх.
(Довжина тіла: 12-15,5 см, довжина хвоста: 19 см; маса: 100-120 г.) Зазвичай народжують 2 дитинчат у кожному приплоді.
Дуже активні вдень; тримаються родинними стадами; захищають свою територію від зайд.
Харчуються в основному смолою дерев, комахами, павуками і плодами. Живуть від 5 до 8 років.
До родини ігрункових належить 21 вид мавп: ігрунка звичайна, мармозетка срібляста, ігрунка білоплеча, сагуїна імператорська тощо.
Ці мавпи тримаються невеликими родинними групами, що складаються з сімейної пари – самця і самки, та їхніх статевонезрілих дитинчат. Також цікаво, що карликові ігрунки мітять свою територію за допомогою пахучої субстанції, запах якої допомагає орієнтуватися одноплемінникам.
А у голосовому репертуарі ігрунок дуже багато таких високих звуків, яких людина просто не чує.
У цих мавпочок надзвичайно розвинені слух та зір.
Народження близнят у карликових ігрунок є скоріше правилом, аніж винятком. Лише в одному випадку з десяти народжується одне або ж троє дитинчат.
Ці мініатюрні мавпочки населяють верхів’я Амазонки – в Еквадорі, Колумбії, Північному Перу і Західній Бразилії. Раніше карликових ігрунок знищували, оскільки вони вважалися переносниками жовтої лихоманки або малярії. До 1973 року їх вивозили за кордон у зоопарки і для наукових досліджень. У наш час головною загрозою для їхнього існування є вирубка джунглів.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *