Фарерські острови – найбільший секрет Європи

Для більшості з нас словосполучення “Фарерські острови” не скаже нічого. А насправді загублені посеред Північної Атлантики, між Ісландією та Шотландією, Фарери – це запаморочливі пейзажі, три світлофори на всю країну і відсутня злочинність. Тут не замикають житла, чіпляють світловідбивачі на овець, а місцеве національне свято – день, коли місцева футбольна збірна перемогла збірну Австрії.Найзручніший (і доступний) спосіб дістатися на Фарери – авіаперевізник Atlantic Airways, який пропонує варіанти на кілька днів з перельотом із Копенгагена, готелем і орендою авто за ціною, меншою від вартості власне перельоту. А до Копенгагена можна без проблем дістатися прямим рейсом з Києва (вартість на roundtrip за 1400 грн).

Проте потрібно пам’ятати, що Фарерські острови не входять ні до Євросоюзу, ні в Шенгенську зону. Тому формально для відвідування островів потрібна спеціальна віза з відміткою “дійсна для відвідування Фарерських островів”, яку іноді доводиться довго отримувати в датському посольстві. Але є спосіб, завдяки якому можна з дуже великою ймовірністю потрапити на острови і без візи. На щоденних рейсах із Копенгагена все автоматизовано настільки, що контакт з людьми зведений майже до нуля. Реєстрація онлайн. Один раз скануєш код квитка на турнікеті при вході в аеропорт, другий раз – при посадці в літак.

А вже після прильоту намагаєшся зробити розумне обличчя і видатися за місцевого. На рейсах із Данії відсутній паспортний контроль і зупинити тебе можуть хіба що митники, які вибірково перевіряють кілька людей із рейсу. Але якщо пристати до натовпу місцевих і взяти датську газету, то цілком можна зійти за свого.
Однак слід пам’ятати, що цей фокус працює лише на рейсах із Данії. На всіх інших рейсах перевіряти паспорти будуть у всіх.
Для тих, хто не шукає легких шляхів, є екзотичні варіанти сюди дістатися – наприклад, на поромі з Данії або Ісландії, де можна взяти з собою авто.
У ціновому вимірі тут досить дорого. Готуйтеся платити по 80-150 євро за вечерю і по 200 за ніч у готелі. На островах власна валюта – фарерські крони, але оплачувати можна і датськими кронами, які приймають скрізь.

На фарерах варто спробувати нордичну кухню. Тут приголомшливі лангустіни, мідії, лосось, місцева баранина, сири і трави. Проте столик у найкращому ресторані островів із назвою KOKS бронювати доведеться дуже завчасно. З іншими закладами ситуація легше, але на порожні зали розраховувати не варто – всі вечері краще планувати заздалегідь.
Примітно, що 17 із 18 Фарерських островів заселені. 6 із них можна об’їхати на машині. Для відвідування інших можна скористатися поромами або навіть вертолітним таксі, яке коштує цілком адекватних грошей, але бронюється лише в одну сторону (назад доведеться повертатися іншим способом).

Деякі острови з’єднують платні тунелі – і сума за проїзд автоматично додається до рахунку за прокат машини, у яку завбачливо вбудований датчик.
Погода на островах настільки непередбачувана, що напевно частина красот островів так і залишиться прихованою за туманом або залишиться недоступною через часті дощі. Найвідоміший пейзаж островів – озеро над океаном Сорвагсватн, яке наче б нависає над океаном на висоті 32 метрів. І будьте впевнені – вид на скелі Тіндхьольмур залишиться в пам’яті на все життя. Отже, підсумовуючи можна сказати, що типові Фарерські острови – це 250 похмурих днів у році. Непередбачувана погода. Бризки і поривчастий вітер, що збиває з ніг. Туман, водоспади й озера, обриви, кручі і скелі. Дощ, мох і сльота. Сувора нордична краса. Карколомні пейзажі за кожним поворотом дороги. Одні з кращих морепродуктів у світі.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *