Народжені на воді або унікальні кадри з життя “морських циган”

Незважаючи на тотальну глобалізацію на планеті і досі трапляються народи, які живуть за своїми правилами.
Одним із таких є кочове плем’я Бахау, яке проживає неподалік від індонезійських островів, і яке ще називають “морськими циганами”. Вони народжуються на воді, і живуть там увесь час. Кажуть, що коли їм доводиться сходити на берег, вони відчувають “земляну хворобу”.

Унікальні знімки та оповідання про цих людей швейцарського фотографа Клаудіо Зібера з’явилися на сайті The Sun.
Бахау охоплює кілька індонезійських етнічних груп Південно-Східної Азії. Своє походження веде від народів Філіппін.

“Для декого з нас приїхати до моря – це ідеальна відпустка. Але для Бахау, що живуть на воді, це просто повсякденне життя”, – розповідає Зібер.

Бахау живуть у плавучих будинках-човнах, які називаються ЕПА-ЕПА. Вони беруть із собою лише найнеобхідніші речі, такі як снасті для риболовлі, речі для приготування їжі та один комплект одягу для кожного члена сім’ї.

Багато з них є втікачами з Малайзії, внаслідок конфлікту між урядом і мусульманськими повстанцями. Зважаючи на статус біженців Бахау не можуть оселитися на березі, тому що у них як і раніше немає громадянства. Їхні діти не можуть навчатися в школах на материку. Замість цього вони вчаться пірнати, полювати і випрошувати гроші у туристів, які їх відвідують.
Зібер каже, що плем’я практично не зазнало впливу глобалізації. На запитання, чи хотіли б вони щось змінити в своєму житті, Баха відповідають, що швидше ні, ніж так.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *