Чому Голландія і Нідерланди не одне й те саме?

Між Голландією і Нідерландами насправді не можна поставити знак рівності. Більше того, Голландії існує дві: Північна і Південна. Вони є лише двома з 12 провінцій Нідерландів.
Для допитливих: Дренте (головне місто Ассен), Флеволанд (Лелістад), Фрисландія (Леуварден), Гелдерланд (Арнем), Гронінген (Гронінген), Лімбург (Маастрихт), Північний Брабант (Гертогенбос), Північна (Голландія (Гарлем), Оверейсел (Зволле), Утрехт (Утрехт), Зеландія (Мідделбург), Південна Голландія (Гаага).
Отже, такої національності як “голландці” не існує, а все корінне населення правильно називати нідерландцями. Втім, у розмовному варіанті мови допустимі обидва варіанти. Щодо мови в країні, то вона також нідерландська, а голландським є лише один із її діалектів.
Причина такої плутанини суто історична. Ще в XVII ст. із Північної і Південної Голландії ходили морські судна. Будучи уродженцями цих провінцій, купці представлялися голландцями.
Також чимало сум’яття вніс цір Петро I, який у 1697-1698 роках під час дипломатичної місії в Західну Європу відвідав Нідерланди, а точніше, найбільш розвинені на той час регіони країни – обидві Голландії. А коли повернувся, то почав розповідати не про Нідерланди, а про Голландію, що лише зміцнило неправильне уявлення народу щодо назви країни.У наш час ці провінції мають не менш важливе значення в житті Нідерландів, ніж раніше. Амстердам, який розташовується у Північній Голландії, виконує роль фінансової та культурної столиці.У Гаазі, що є центром Південної Голландії, розташована резиденція нідерландського уряду і парламенту. При цьому присягу на вірність нідерландському народу монарх приймає в Амстердамі. До слова, плутанина щодо правильності назви Голландія чи Нідерланди присутня не лише в російській мові. Наприклад, у Греції в розмовному варіанті мови країну називають Олланд (Ολλανδία), але офіційною назвою залишається Като-Хорес (Κάτω Χώρες), що дослівно перекладається як «нижні землі», власне, як і Нідерланди. Британцям і американцям ще складніше, оскільки у них ця країна в різні періоди іменувалася Голландської Республікою, Сполученими Штатами Бельгії та Королівством Нідерланди.
Однак називати Нідерланди Голландією, маючи на увазі державу, так само безглуздо, як називати США, наприклад, Флоридою або Техасом.

http://neputeviezametki.yourarticles.ru/topics/gollandiya-i-niderlandy-eto-odno-i-to-zhe/?frm=bst

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *