Національний парк “Плітвіцькі Озера”, Хорватія

Якщо перед вами постає дилема, куди гайнути на декілька днів, то ідея Плітвіцьких озер, що у Хорватії, саме для вас.
Національний парк Плітвіцькі озера (хорв. Nacionalni park Plitvička jezera) вважається найбільшим, найстарішим та найвідвідуванішим хорватський національним парком, що поєднує гірський район із шістнадцятьма озерами різних розмірів. Озера живляться із численних річок та струмків та з’єднані між собою каскадними водоспадами.

Територія парку величезна, тож для зручності тут курсують електропоїзди, а також озерами ходять пороми та катери. Тому з будь-якого ракурсу можна побачити це неймовірне чудо природи.
Насамперед, що дивує – це сама вода. Вона чиста і прозора навіть на значній глибині, а її відтінки набувають бірюзового та ніжно-аквамариновий кольору.

На озерах усе живе своїм життям, в яке ніхто особливо не втручається. Старіють дерева, вмирають і падають у воду. Ніхто їх звідси не витягує: вони швидко покриваються “крейдяними рослинами”, кам’яніють і утворюють тверді нашарування, які формують так звані дамби. Згодом вода розмиває їх і так утворюються нові каскади.

Їхати сюди бажано з самого ранку, коли ще немає надто багато людей. Прогулятися в тиші і спокої на безлюдних стежинах посеред лісу та галявин – одне задоволення.
Донедавна парк був недоступний для туристів, однак зараз тут прокладено дерев’яні пішохідні доріжки та мости, що значно спрощує пересування парком.

Проте купатися в озерах категорично заборонено. Як і влаштовувати пікніки, розпалювати вогнища та вигулювати собак. Щоб не порушити природної рівноваги.

Як постали ці нейиовірні водоспади та озера? А все доволі просто: води річки, що протікають крізь вапняк, за десятки тисяч років вимивали дрібні частинки, переносили їх, нашаровуючи гірські породи. Так утворилися природні греблі, які в свою чергу сприяли утворенню цих мальовничих озер, водоспадів і печер.
Озера пов’язані між собою, а водні маси верхніх і нижніх озерних систем безперервно змінюють навколишній ландшафт. 

Нові відкладення і водоспади утворюються безперервно. Загалом озерний комплекс є дуже чутливою і нестабільної екосистемою.
Наразі територія парку займає 29 482 га. Тут налічується 16 великих та декілька менших озер, 140 водоспадів, 20 печер та унікальні буковий і хвойний ліси, що збереглися з давніх-давен і мають здатність до самовідновлення.
Також парк є домівкою для ведмедів, вовків, рідкісних тварин та інших живих організмів.

Джерело

You may also like...

1 Response

  1. Genericcialis сказав:

    Мостик жалко. Пара таких фур и переправы не будет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *