Класифікація поцілунків: як проявити свою любов

Поцілу́нок — це дотик людських губ до будь-чого для вираження своїх емоцій, переважно позитивних. Поцілунки часто супроводжуються обіймами.
Донині вчені не можуть дійти спільної думки щодо того, чи людський поцілунок є інстинктивного походження, чи — набутий. Дехто вважає, що поцілунки є також і у тварин: коли птахи годують своїх дітей із дзьоба — це своєрідний різновид поцілунку.
Поцілунки можуть бути між двома людьми, також поцілунок може бути звернений на свою частину тіла, на тварину і на неживі предмети.
Кожен із цих видів поцілунків відображає особливий емоційний відтінок. Так, цілування землі може виражати радість з приводу довгоочікуваного прибуття в нову місцевість або в рідні місця, в яких людина довго не була. Поцілунок рідної землі або прапора держави може виражати любов до Батьківщини і вірність їй. Цілування зброї символізує вірність військовому обов’язку.
За характером почуттів, які висловлює поцілунок, можна виокремити такі види:
Любовний поцілунок — виражає почуття любові і пристрасті між коханими. Любовні поцілунки, які не тільки виражають емоції, але і збуджують закоханих, можна умовно розділити на ніжні і пристрасні: ніжні — поцілунки в губи або інші частини тіла, які характеризуються короткочасністю дотику; пристрасні — навпаки, тривають певний час. Здійснюються, найчастіше, в губи. Під час пристрасного поцілунку двох людей губами — рот може привідкриватися, що дозволяє дотикатися язиками (так званий “французький поцілунок”), а також покусування зубами. Легке покусування (як поцілунок) може проводитися і в інші частини тіла, зазвичай у шию, кінчик вуха, рідше в інтимні частини тіла.Дружній поцілунок — виражає почуття дружби і прихильності до іншої людини. Найчастіше цілують у щоку, рідше руку (зазвичай особам протилежної статі). Дотику губ, як такого, може і не бути, важливо зображення руху, позначення поцілунку. Часто використовують серії з декількох, зазвичай трьох, поцілунків.
Шанобливий поцілунок — виражає повагу, схиляння перед людиною або предметом. У цьому випадку цілують руки, можливий поцілунок каблучки (обручки) на руці. Рідше ноги, що є вираженням крайнього ступеня прихильності. Ціловані предмети найчастіше є предметом шанування не самі по собі, а у зв’язку з їх ставленням до інших людей, подій. Шанобливий поцілунок може відбуватися і без дотику губ, а лише їх близьким піднесенням до поверхні цілованої частини тіла або поверхні предмета.
Розчулений поцілунок — висловлює почуття розчулення, радості. Найчастіше звернений на маленьких дітей, тварин. У цьому виді поцілунку вкрай рідко цілують у губи. Дітей цілують у щоки, ніс, лоб. Рідше в інші частини тіла. Тварин цілують у мордочку — в ніс, лоб, щоки. Іноді для такого поцілунку (особливо з тваринами) використовуються дотик не губами, а щокою.
Батьківський/синівський/братський/материнський поцілунок — висловлює почуття родинної прихильності між членами сім’ї. Цілують зазвичай лоб, щоки; зрідка — губи (майже завжди осіб протилежної статі). Таким поцілунком супроводжується побажання дітям добраніч. Майже завжди є дотик. Часто використовуються серії з декількох, зазвичай трьох, поцілунків.
Повітряний поцілунок — один із різновидів любовного або дружнього поцілунку, що означає увагу людини або легкий флірт. Виконується шляхом цілування долоні власної руки з подальшим спрямуванням її в бік людини, якій поцілунок призначений. Після направлення долоні, той хто цілує дмухає на неї, наче намагаючись передати поцілунок повітрям, звідки і його назва. Інколи той, хто цілує, просто зображує поцілунок губами в бік того, кого цілує.
Юдин поцілунок — зовнішнє вираження показної прихильності і поваги.
Поцілунок-смайлик (англ. Smiley — «усміхнений») є стилізованим зображенням людського обличчя з губами, стиснутими в поцілунку. Такий смайлик часто використовується в текстових повідомленнях (SMS, e-mail тощо) і зображується у вигляді «:-*», де останній символ символізує губи. Багато програм автоматично відображають замість цих символів відповідний малюнок (його вид залежить від програми).

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *