Як уберегти очі від перевтоми

Дослідження показують, що більшість офісних працівників (від 50 до 90%) стикаються з перевтомою очей, їх почервонінням і головним болем.

Регулярно обстежте очі у фахівця
Якщо ви працюєте за комп’ютером щодня, експерти рекомендують проходити комплексну перевірку очей щороку. Так можна виявити проблеми ще до того, як вони розвинуться.
Протягом такої перевірки вам слід повідомити лікаря, як часто ви користуєтеся смартфоном або комп’ютером. Ви також можете виміряти відстань від очей до екрана на роботі і сказати про це своєму лікареві, це потрібна інформація для перевірки.
Дайте своїм очам простір
Чим ближче ви тримаєте девайс до очей, тим важче їм фокусуватися.
Дослідження втоми очей від комп’ютерів показало, що екрани мають бути на відстані не менше 40 см від обличчя. Якщо на такій відстані вам важко читати, спробуйте збільшити шрифт.
Робіть перерви
Намагайтеся регулярно робити перерви, щоб відпочити від екрану. Опитування показують, що багато офісних працівників протягом дня відриваються від екрану не більше, ніж на півгодини. Хоча насправді рекомендується робити 15-хвилинні перерви після кожних двох годин роботи з девайсом. Якщо це неможливо, робіть хоча б чотири п’ятихвилинні перерви протягом робочого дня, тоді втома значно знижується, показує дослідження.
Потрібно зменшити яскравість
Яскравість – одна з найбільших причин втоми очей, пов’язаних з гаджетами. Ви можете зменшити цей вплив, користуючись смартфоном або ноутбуком у добре освітленому приміщенні.
Якщо ваш гаджет постійно яскравіший, ніж середовище навколо, це призводитиме до втоми очей.
Робіть вправи для очей
Коли ми втуплюємося в екран годинами, знижується здатність концентруватися.
Щоб цього уникнути, багато експертів рекомендують правило “20/20/20”. Відволікайтеся кожні 20 хвилин від екрану і фокусується на об’єкті на відстані хоча б шість метрів від вас протягом 20 секунд.
Фішка в тому, що не дивлячись на предмет на відстані, розслабляється м’яз, який відповідає за концентрацію погляду.
Кліпайте
Ми цього не усвідомлюємо, але наші очі моргають по-іншому і значно рідше, коли ми “залипаємо” в телефоні або комп’ютері. Зазвичай ми моргаємо близько 15 разів на хвилину, але ця кількість знижується на третину, коли ми дивимося на екран.
Якщо ви помітили, що ваші очі сухі через надмірне використання гаджетів, застосуєте “штучні сльози”, які освіжать очі.
Налаштуйте екран
Ви можете збільшити шрифт тексту і частоту оновлень, щоб пересвідчитися, що екран менше мерехтить. Можете також налаштувати рівні (ступені) кольору екрана, перемістивши їх від синього спектра до теплішого. Деякі дослідження припускають, що постійний інтенсивний вплив синього світла може пошкодити сітківку.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *