А ви правильно заряжаєте свій телефон?

А ви правильно заряжаєте свій телефон? Якщо не дотримуватися цих простих правил, можна легко «убити» батарею свого гаджета!

Ті з нас, хто користувався старими мобільниками (в 2000-х роках ХХІ ст.) – напевне пам’ятають, як довго вони могли тримати заряд батареї. Неякі моделі могли пропрацювати на одній батареї довше тижня!
Нині такі терміни  для власників сучасних смартфонів вважаються фантастикою. Численні функції і можливості, які дарує своєму користувачеві гаджет, потребують дуже багато енергії. Як наслідок – навіть якщо використовуввати телефон лише для дзвінків, то все одно доведется заряжати кожні 2-4 дні. А при повній завантаженості (Інтернет, ігри, прослуховування музики, читання книг, спілкування, відеодзвінки) не кожен тип моделі здатний витримати з ранку до вечора.
Є думка, що батареї сучасних гаджетів потрібно зарядити лише до 100%, і ніяк не менш – нібито це негативно впливає на батарею. Однак це хибна думка.
Один з основних виробників батарей Cadex опублікував цікаву статтю про правильний підхід до акумулятораів гаджетів.
Наводимо витримку основних правил із цієї статті. Ось кілька головних НЕ:
• НЕ заряжайте телефон до 100%. На думку виробника, максимально повна зарядка батареї може бути для неї навіть шкідливою – через високу напругу, яка утворюється під час заряджання на останніх відсотках. Ідеальна цифра – 90-95%.
• НЕ підключайте до зарядки повністю заряджений гаджет (як це люблять робити багато людей, залишаючи зарядку на всю ніч). Повністю заряджений пристрій починає отримувати заряд частими невеликими «порціями», підтримуючи 100%. У цьому випадку для акумулятора створюється стрес – йому доводиться надто часто працювати. Наведемо просте порівняння: це все одно, що людина  протягом деякого часу виконувала якусь просту, але безперервну роботу, не маючи відпочинку.
• НЕ давайте телефону перегрітися. Любому гаджету шкодить надмірне тепло, а смартфонам (а точніше їх акумуляторам) тим паче. До речі, Apple навіть порадив на час заряджання навіть знімати чохли, особливо якщо вони щільні і товсті – щоб телефон не перегрівався.
• НЕ давайте телефону повністю розряджатися. Якщо ви доводите гаджет до повного вимкнення – це теж шкодить батареї.
• НЕ користуйтесь телефоном, якщо він заряджається. Це збільшує навантаження на батарею, і вона буде набагато повільніше заряжатися.
Заряджайте телефон за кожної можливості. Для аккумулятора набагато краще, коли він отримує заряд невеликими «дозами», але часто – ніж коли він заряджається один раз, але з мінімуму до 100%. Звісно, кожні 1-5% ставити їх на зарядку теж не варто.
• Використовуйте лише оригінальний зарядний пристрій. У зарядках, які постачаються виробниками, є запобіжник. Він здатен зупинити заряд при досягненні 100%. У дешевих «універсальних» зарядках такої опції часто немає – тому, якщо ви використовуєте їх, то стежте за рівнем заряду, і відключіть гаджет, коли він досягне 90-95%.• Забудьте про міфи про повне заряджання-розряджання нових смартфонів – такий спосіб був необхідний лише для старих батарей. Сучасні літій-іонні акумулятори такого не потребують.
• Середній строк життя аккумулятора – 2-3 роки. Через це час практично будь-яка батарея (навіть якщо її бережно використовувати), як мінімум стане значно гірше тримати заряд.
А ви дотримуєтеся цих правил?

You may also like...

1 Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *