Теніс: коли манять вершина (перша сходинка рейтингу) і нові титули

Дуже вдалий для прими українського тенісу Еліни Світоліної минулорічний сезон, у якому вона здобула п’ять трофеїв, а також старт нинішнього, де вона з ходу підкорила австралійський Брісбен дають підстави сподіватися на нові звитяги і титули й у поточному році. Проте рейтинг у цьому виді спорту будується так, що мало здобувати нові очки, але й потрібно “захистити” минулорічні, щоб знову залишатися на висоті.
Тож які очки потрібно захищати Еліні Світоліній у 2018 році – повний розклад
Прориву до першої сходинки очікуємо від Еліни у першій половині року, коли відпаде лише третина очок, здобутих за 2017 рік.
У минулому сезоні Еліна Світоліна виграла п’ять титулів WTA і дострибнула до рекордного для українського тенісу 3-го рядка світового рейтингу – 5640 пунктів (нагадаємо, що у далекому 1994 р. українець Андрій Медведєв посідав 4-ту сходинку чоловічого рейтингу). А завершила 2017 рік на 6-й позиції (5500 очок). А вже після першого тижня сезону-2018 Еліна знову стрибнула на дві сходинки вище!
У Брісбені кращій українській тенісистці потрібно було захистити 185 очок за минулорічний півфінал, а Еліна  перемогла і 185 поміняла на 470. Зараз Світоліна №4, але очок вже більше (5785), ніж коли була на третій сходинці!
ЯК ПРАЦЮЄ РЕЙТИНГ WTA
ЗА 52 ТИЖНЯ
У рейтинг йдуть очки, набрані на турнірах за календарний рік: наприклад, з 2-го тижня 2017 по 2-й тиждень 2018.
ЗА 16 ТУРНІРІВ (+1)
У залік йдуть 16 найкращих турнірів для тенісистки. Туди ж входить і бонусний 17-й – Фінал WTA, для топ-вісімки.
Є обов’язкові положення
Обов’язково враховуються очки за турніри категорій “Великий шолом” і Premier Mandatory, а також Фінал WTA. Для гравців топ-20 є обов’язковими ще мінімум два турніри Premier 5.
Світоліна провела за останній рік 19 турнірів і має 5785 очок. У підсумковий залік не потрапили два турніри: Куала-Лумпур і Гонконг, де Еліна набрала по 30 очок – її найгірші результати на необов’язкових турнірах.
КАТЕГОРІЇ ТУРНІРІВ
Очки на турнірі (максимум за перемогу) залежно від категорії:
2000 очок. Grand Slam (Australian Open, R. Garros, Wimbledon, US Open)
1500. Фінал WTA
1000. Premier Mandatory (Пекін, Індіан-Уеллс, Мадрид, Майамі)
900. Premier 5 (Цинциннаті, Дубай, Рим, Торонто/Монреаль, Ухань)
470. Premier
280. International
160. 125K
До 150. ITF
ОЧКИ за стадіями
З проходом кожної стадії турніру очки збільшуються в півтора-два рази.
Тож побажаємо Еліні успіху і насолоди від улюбленої справи.

Також Світоліна так окреслила свої цілі на рік:

Цілі на 2018 рік? Їх декілька. Перша – залишатися здоровою. Це безперечно головна мета, тому що якщо ви не здорові, ви не зможете виконувати свою роботу на 100 %, особливо на такому високому рівні в тенісі. Друга – зберігати ментальну свіжість. Інакше просто починаєш втрачати концентрацію і не можеш показувати свою кращу гру.
Як зберегти правильний настрій? Я завжди намагаюся робити невеликі перерви, гуляю там, де немає тенісних кортів. Для мене це дуже важливо. Якщо є кілька днів, то я їду в Іспанію або Францію, щоб просто перезавантажитися морально. Це допомагає”, – сказала Світоліна

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *