До дня презерватива: неймовірні факти про засіб контрацепції

13 лютого світ відзначає День презерватива. Свято з’явилося у 2007 році, напередодні Дня святого Валентина, аби вчергове нагадати про безпеку статевих зв’язків.
Тож пропонуємо вам добірку найцікавіших фактів про презервативи.
1. За легендою про міфічного царя Криту Міноса, після накладеного на нього прокляття, у його спермі були змії і скорпіони. Але Мінос захистив свою партнерку, зробивши жіночий презерватив із сечового міхура козла.
2. Найстарішому презервативу близько 400 років. Він був винайдений на початку XVI ст. лікарем Чарльзом Кондомом для Генріха VIII. Виріб виготовили зі слизової оболонки кишківника вівці. Найстаріший презерватив, що зберігся до наших днів, було знайдено у містечку Лунд, Швеція. Датується 1640 роком. 3. У XVIII ст. люди використовували кишки тварин. У 1839 р. Чарльз Гудієр увів спосіб вулканізації гуми: промисловість презервативів переживала стадію розквіту. Індустрії було завдано величезного удару у 1873 р., коли федеральний уряд прийняв закон Комстока. За цим законом заборонялося перевозити поштою предмети, пов’язані з сексом: еротичну літературу, секс-іграшки і презервативи. Упереджене ставлення до презервативів (які, на думку деяких людей, стимулювали розбещеність) зберігалося протягом кількох десятиліть.4. З кінця XIX ст. і до початку Першої світової війни майже всі презервативи, які використовувалися у Європі, імпортувалися з Німеччини. Німеччина також забезпечувала презервативами Австралію, Нову Зеландію і Канаду. Протягом війни американські компанії Schmid Inc. і Youngs Rubber Company стали найбільшими постачальниками презервативів у країни антинімецької коаліції. До початку 1920-х більшість європейських презервативів знову виготовлялися у Німеччині.5. У ХІХ ст. контрацептивами користувалися лише вищі класи – повія дозволити собі цього не могла. Ціна одного презерватива прирівнювалася до її місячного заробітку.
6. У Німеччині презерватив називають “парижанин”, у Франції – “англійський капюшон”, в Італії – “рукавичка”, в Лівані – “пальтечко”, у США – “шапочка Джиммі”, у Південній Африці – “французький лист”.7. Представники організації розлучених батьків Британії закидали Тоні Блера презервативами, наповненими сумішшю муки і чорнила. Вироби розривалися у повітрі і засипали прем’єра синім порошком. Після цього випадку преса підняла ще одну проблему, пов’язану з інцидентом: обговорювали якість презервативів, які використовують англійці.
8. Інтернетом уже багато років “гуляє” історія про жінку, яка під час круїзу Карибським морем “вивалилася” за борт корабля. Кажуть, що вона надула презервативи і спорудила з них щось на зразок рятувального круга. На ньому протрималася декілька днів, поки її не підібрало інше судно.9. В індійському місті Варанас 600 тис. презервативів на день використовують під час виготовлення сарі. Працівниці натирають презервативами човники верстатів, які працюють більш плавно, за рахунок незвичайної змазки.
10. На Близькому Сході у презервативах переносять воду, їх розтягують між шарами бетону, щоб зробити дах водонепроникним, а робітники з укладання доріг вкидають їх у чани зі смолою, щоб надати асфальту гладкості.11. Американські солдати в пустелі натягували презервативи на дула автоматів, аби вберегти зброю від потрапляння у неї піску.
12. Під час вистави артисти мюзиклу “Cats” сильно пітніють, і якщо піт потрапляє на мікрофон, схований під одягом, пристрій може зіпсуватися. Тому на мікрофони надягають презервативи. За один спектакль їх використовують до 400 штук.13. У Швейцарії в 2014 році почали випускати презервативи невеликого розміру для підлітків 12-14 років. Рішення прийняли після дослідження, яке виявило, що підлітки займаються сексом набагато частіше, ніж це робили їхні однолітки у 1990-х, а звичайні презервативи завеликі для 25% із них.
14. Адріана Бертіні, бразильська художниця і скульптор, створює з презервативів скульптури і одяг до них.15. Більшість презервативів завеликі для індійських чоловіків. У 2006 р. результати вивчення розмірів пеніса, проведені Індійською радою з медичних досліджень, потрапили у заголовки газет. Було виявлено, що приблизно у 60% опитаних індійських чоловіків пеніси були на кілька сантиметрів коротші за стандарт, який використовується у виробництві презервативів. Ця невідповідність призвела до високого рівня випадків, коли презервативи розривалися або спадали (приблизно у 20% випадків).

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *