Виховуємо геніїв або секрети деякі єврейського виховання

Єврейські діти, як і будь-які інші діти, оточені увагою, ласкою і турботою. Любов єврейських батьків до них безмежна. І, звісно, можна знайти в цьому як плюси, так і мінуси, проте не можна посперечатися з тим, що діти змалку, як риба у воді, орієнтуються в таких життєвих ситуаціях, де не кожен дорослий здатний прийняти правильне рішення.
І, з огляду на, що генетика їх вкрай складна і заплутана, нескладно зрозуміти, що об’єднує розумних єврейських дітей: здатність мислити нестандартно, гнучко і вільно. Ця риса дарована якраз прикладом дорослих, вихованням батьків, і ось сім секретів виховання, яких вони дотримуються.
1. Не можна прививати дітям комплекси
Єврейська мати ніколи не скажет – “ти поганий”, вона скаже – “як міг такий хороший хлопчик зробити таку дурницю”?
«Моя дитина немає, і не може мати недоліків» – така позиція єврейських матерів. Можливо, вони їх і бачать, але крім них про це ніхто не дізнається.
2. Розумна свобода
Сучасне єврейське виховання поєднує дві, здавалося б, суперечливі речі: свободу дитини і жорсткість вимог. Гарна метафора, що описує цей стиль: простора, вільна кімната з жорсткими стінами.
У єврейських сім’ях діти, що називається, “залазять” батькам на голову, і пошкодження татового паспорта маминою стодолаоовою помадою – не привід з докором дивитися на дитину. Для них свобода дитини – не спеціальне «виховання», а повітря, яким не можна не дихати.
Жорстке виховання починається тоді, коли дитина переступає межі неприпустимого. У єврейській родині зрозуміло, що мамині духи на дворових кішок вилити можна, а ось бити бабусю по голові зась.
3. Хвалити дитину з будь-якого приводу
Мама завжди хвалить свою дитину. Ця похвала починається з самого народження дитини. Єврейська мама захоплюється навіть найменшими успіхами, досягненнями малюка, нехай це буде всього лиш новий склад або перша каляка-малюнок. Про це обов’язково дізнаються всі друзі і знайомі, а головне – дитина має бачити, що її хвалять у присутності всіх. Якщо ж досягнення дитини серйозніші, то без довгих оплесків і вихвалянь з боку всієї сім’ї не обійтися.
Якщо ми привчимо себе помічати в дітях усі їхні хороші прояви, включаючи найдрібніші, і заохочувати їх при кожному зручному випадку, це, можливо, в корені змінить їхню поведінку. Щоб зміцнити їх прагнення до хорошого, дозвольте їм як-небудь «підслухати», як ми розповідаємо про їхні успіхи своїм друзям.
4. Високий ступінь відповідальності за свою поведінку
Євреї вірять, що навіть найнезначніше слово, кинуте поспіхом і найдрібніший проступок, допущений батьком на очах дитини, може мати незворотні наслідки, тому своїм прикладом і дуже відповідальною поведінкою щодо всього сказаного і зробленого єврейські батьки направляють своїх дітей.
5. Любов і повага в родині – запорука психічного здоров’я дитини
Єврейська традиція пояснює, що в основі будь-якої родини мають бути чоловік і дружина – батько і мати. Тому дітей необхідно змалку привчати до того, що на перше місце завжди ставиться увага матері до батька і батька до матері. Якщо дитина засвоїть, що його батьки живуть, насамперед, один для одного, переконається, що їх взаємини просякнуті повагою, любов’ю і турботою, то він буде почуватися захищеним. А крім того, така поведінка батьків – прекрасний приклад для наслідування. Саме такі відносини він постарається створити у власній родині, коли виросте.
6. Вчитися бути батьками
Батьківське виховання починається ще до народження дитини. Дівчинка, вступаючи в шлюб, уже готова стати матір’ю, її не вчать «жити для себе», її головна кар’єра – дім і сім’я. Якщо з самого початку материнство і батьківство розглядати як тягар, обузу, то виростити хорошого дитини буде дуже складно. Як відомо, куди спрямуєш свої сили, звідти й отримаєш.
Прагнучи виховати успішних, самостійних дітей, які б і твердо трималися на ногах, єврейські мудреці розробили цілу систему виховання, з якої в Ізраїлі кожен охочий може ознайомитися на спеціальних батьківських курсах. Такі курси є при синагогах та єврейських школах у багатьох містах світу. Ось вам і перший закон успішного виховання – воно починається з власного виховання і навчання, здобуття окремих професій «дружина і мама» і «чоловік і батько».
7. Вчити дітей правильно розпоряджатися часом
Єврейські діти не знають, що таке лінь і байдикування: скрипка, англійська, математика – все вчасно і достатньо. Змалку діти привчені до того, що постійно мають займатися певною справою – це нормально.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *