Крутіше не буває або “дороги, які ведуть до неба”

Світ строкатий і цікавий. Але інколи буває, що навіть найдосвідченіший мандрівник не в змозі подолати заданий туристичний напрямок. Це найкрутіші підйоми у світі, адже їх крутизна створює проблеми навіть найбезстрашнішим альпіністам. Але піднятися на гору – це ще не найгірше. З неї потрібно ще й спуститися. I невідомо, що кладніше.
Пропонуємо мандрівку декількома найкрутішими сходами у світі.
Скеля-камінь Ель Пеньон де Гуатапе, Колумбія
Гуатапе – це 220-метровий моноліт, на одному боці якого встановлені сходини, які ведуть на самий верх. Для цього зробили спеціальну природну борозду, через що сходи нагадують зашиту рану. Проте якщо ви хочете насолоджуватися пейзажами, набирайтеся сил і мужності, доведеться подолати аж 650 сходинок…

Сходи Якова в Джеймстауні, острів Святої Єлени
У Джеймстауні, столиця острова Святої Єлени є найдовша “драбина” у світі. Вона побудована в 1829 році, щоб з’єднати фортецю на пагорбі з містом. Відомо, що Наполеон провів свої останні дні на цьому острові, але тоді ще не було можливості ходити цими сходами. Нині  сходи є головною родзинкою острова.


Остров Гастелугаче, Іспанія

Цю баскську вежу збудували на островах Гастелугаче тамплієри понад тисячоліття тому і згодом  її відновили після потужної пожежі. Щоб потрапити туди, спочатку слід подолати цей страшний і крутий шлях, який різко падає в океан. Чимало мандрівниківтак і не подолало цю дорогу.

Ступінчатий колодязь Чанд Баорі, Індія
Якщо ви хочете добратися до самого низу цього незвичайного колодязя, вам необхідно буде подолати 3500 сходинок, розташованих на невеличких симетричних пандусах. Головне – не дивитися вниз!

Сходи Хайку, Гавайські острови
На острові Оаху розташовується Гонолулу (столиця штату Гаваї) та Перл-Харбор. Тут також проживає велика частина населення. Ця дуже крута “драбина” побудована на островах для того, щоб полегшити доступ до спутникових передавачів. Через небезпеку падіння доступ до них було заборонено в 1987 р. Місцеві жителі називають її “Сходами в небо. 4 тисячі кроків страху”!

Сходи в горах Тайханшань, Китай
Найкоротший шлях, щоб досягнути вершини – по прямій. Але відомо, що найкраще розподілити різкий перепад висоти – зигзаг. Вражає цей гвинтова драбина, який стоїть вертикально біля скелі Тайханшань у Китаї. Вона заввишки 100 м, і її розробили для альпіністів. Тут немає ліфта. До вершини потрібно йдити своїми ногами.
Водоспад Котел диявола, Еквадор
До одного з найвідоміших водоспадів у Південній Америці можна добратися цими прямими сходами, висіченими у скелі вулкану Тунгурауа. Спочатку маршрут проходить через долину, і далі починається підйом до неймовірного місця, з якого відкривається вид на водоспад. Проблема в тому, що літом часто бувають тумани, і шлях виявляється дуже слизьким. Потрібне взуття з гумовою підошвою.

Джерело

 

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *