Спішіть у Боніфаччо, поки не впала у море (Франція)

Виявляється стара Європа все ще може здивувати навіть досвідченого туриста! Дивовижне місто-фортеця Боніфаччо на крайньому півдні Корсики просто захоплює. Це вузький скелястий випад, що витягнувся апендиксом в море і фортеця побудована на ній. Скелі прямовисно обриваються в море, досягаючи ста метрів у висоту і прямо над обривами збудовані будинки; часом здається, що хвилі незабаром розмиють скелі і місто обвалиться в розбурхане море. І найсумніше, що прогнозують це у найближчі 30-40 років: море невпинно наступає, підмиваючи берег і щороку частини скелі відколюються і падають вниз. Поки влада вишукує у бюджеті кошти на будівництво захисного молу, який закриє берег від руйнівного впливу штормів, прекрасний

Боніфаччо поступово можне зникнути в хвилях.
А збудували це величезну фортецю у 828 році н.е., з метою захисту від атак сарацинів із Північної Африки. Поступово фортеця розширювалася, а всередині її стін виникло ціле місто.

З одного боку грає море, а з іншого тиха і мальовнича бухта.
Боніфаччо – одна з наймальовничіших фортець у Європі! А це укріплення епохи Другої світової війни. Тут була берегова артилерія, що прикривала бухту Боніфаччо від заходу підводних човнів супротивника. Втім, захищатися так і не довелося, оскільки у 1942 р. на Корсиці висадилися війська Муссоліні і взяли Корсику без бою. Острів фактично було оголошено частиною Італії. Правда, ненадовго, оскільки вже в жовтні 1943 союзники провели операцію “Везувій” по захопленню Корсики і протягом місяця захопили острів цілком.

На внутрішній стороні безліч красивих і тихих бухт із пляжами.

Містечко всередині фортечних стін зовсім крихітне, буквально три вулички.

Одним словом, поспішайте в Боніфаччо, поки він остаточно не обвалився в Середземне море!

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *