Топ-10 найкрасивіших кратерних озер у світі

У природі є різні озера, зокрема й утворені у кратерах згаслих вулканів. Кратерне озеро — водойма, утворена при наповненні водою вулканічного кратера, кальдери, маару або ударного кратера. Оскільки кратер має, як правило, форму кола і високі стінки, кратерне озеро має мало притоків і майже не має стоків. Зазвичай, кратер заповнюється дощовою водою (у маарів — ґрунтовими водами) і досягає рівноваги завдяки просочуванню і випаровуванню. Протягом часу завдяки ерозії може виникнути наземний стік або навіть протока, як наприклад у озера Таупо в Новій Зеландії, через який тече річка Уаїкато.
Вода у вулканічному кратері іноді має хімічний склад, який робить неможливим життя. Прикладами таких часто кольорових кислотних озер є Ринкон де ла Велья і Ірасу в Коста-Риці. Вміст оксиду вуглецю також може бути надзвичайно високим і стати причиною лімнологічної катастрофи, на кшталт катастрофи на озері Ніос у Камеруні.
Термін існування цих озер вельми різниться: через нестабільну обстановку деякі кратерні озера існують лише періодично. Кальдерні озера, можуть існувати досить тривалий час: наприклад, озеро Тоба, що утворилося після виверження вулкана близько 72 000 р. тому, має площу понад 1000 км².
Проте, не зважаючи на загрозливість, вони дуже красиві і туристи часто їздять подивитися на них навіть ризикуючи власним життям. Тож пропонуємо десятку найкращих на наш погляд кратерних озер:
10. Кратерні озера Келімуту (Kelimutu) – Індонезія
9. Кратерне озеро Кілотоа – Еквадор
8. Небесне озеро – Північна Корея
7. Озеро Таупо – Нова Зеландія
6. Кратерне озеро Оката – Японія
5. Кратерне озеро Катмай – Аляска, США
4. Кратерне озеро Деріба – Судан
3. Кратерне озеро Лунар – Індія
2. Кратерне озеро Керіо – Ісландія
1. Кратерне озеро в Альбертіні Ріфт – Африка

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *