Сьогодні Всесвітній день дітей

Нині, 20 листопада, в Україні та інших країнах світу відзначають Всесвітній день дитини, або Всесвітній день допомоги дітям.
У 1954 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію №836 (IX) і рекомендувала всім країнам увести починаючи з 1956 р. святкування Всесвітнього дня дитини та присвятити його діяльності, спрямованій на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.
Традиційно широко і масово відзначається 1 червня (інша дата) – Міжнародний день захисту дітей. Початок літа – улюблена пора дітей і батьків, якраз пора для вуличних гулянь та святкових заходів на свіжому повітрі. Кінець осені – 20 листопада, навпаки, можливість відзначити свято більш спокійно, у теплій сімейній обстановці або у звичайному дитячому колективі.
Дата 20 листопада вибрано не випадково, адже саме цього числа в 1959 р. Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини.
А в 1989 р., також 20 листопада, було прийнято Конвенцію про права дитини, яка зобов’язує всі країни забезпечити дітям достойне життя. Конвенція вступила в силу 2 вересня 1990 р.
Україна ж взяла на себе низку зобов’язань щодо поліпшення добробуту дітей, і таким чином приєдналася до Конвеції.
У світі – більше 2 млрд дітей, 8 мільйонів з яких – маленькі українці. Кожен із них народжується з правами громадянина України. Кожна дитина має право на освіту, на здоров’я та належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право виростати й виховуватися в турботливому сімейному середовищі та бути захищеною від жорстокої поведінки та насилля.
Варто згадати, що діти – це прошарок суспільства, який у будь-якому віці вважається особливо незахищеним. Їм потрібна допомога та опіка дорослих до того часу, поки вони не стануть самостійними.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *