Одеса цікава: 10 незвичних музеїв, про які ви навряд чи знали

Якщо ви одесит і вважаєте, що бачили тут усе, то ми пропонуємо пройтися найнезвичнішимии музеями міста. І тих, хто вважає музеї нудними та академічними, запевняємо, що жодної нудьги, лише щира цікавість.
Музей цікавої науки
Тут дорослі починають поводитися як діти: пускають величезні мильні бульки; дивуються тому, як крутиться важке велосипедне коліщатко на одному пальці; як малюють магнітами та створюють електрику, катаючись на велосипеді. Закони фізики і хімії неймовірно цікаві і захопливі. Вони будуть цікаві як дітям, так і дорослим.Це перший у Південному регіоні України науково-розважальний інтерактивний музей, у якому зібрано безліч унікальних експонатів з науки світу, які, безсумніву, здивують і зачарують. Виявляється навіть найскладніші завдання, і найдовші формули можуть бути цікавими, якщо подивитися на них з іншого боку.
Також тут можна відвідати планетарій, наукові шоу, творчі та кулінарні майстер-класи провести цікаві експерименти та незвичайні випробування в науковій лабораторії “Експериментарій”.Час роботи: 10:00-21:00
Найнезвичніший експонат: планетарій
просп. Шевченко, 4е
Контакти: телефон (048) 797-2-111, min.od.ua
Вхід: 100-140 гривень
Музей звуку Василя Пінчука
Одеський Музей звуку – перший на теренах колишнього СРСР. Тут зібрано понад п’ять тис. експонатів – від початку XX ст. до 1980-х рр.Кожен охочий може подивитися і навіть потримати мікрофон, у який говорили Сталін та Утьосов, спробувати присісти на стілець з кінофільму “12 стільців” і послухати платівки із записами зірок та звернень вождів.
Поціновувачі обов’язково знайдуть щось для себе в колекції. Тут є все, що стосується звуку – безліч платівок, старих програвачів, касет, голок для грамофонів, мікрофонів, статуетки та афіші. Але нічого тут не продається.Час роботи: 13:00-18:00
Найнезвичніший експонат: грамофон
вул. Дворянська, 25
Контакти: (048) 701-23-72, museyzvuka.com
Вхід: 50 грн
Музей Мінералів
Фонди музею налічують більше 10 тис. зразків мінеральних та гірських порід, що відображають матеріальну складову Земної кори, дно Світового океану, навколосонячного простору.
У музеї є колекція метеоритів, частину з яких було знайдено в самій Одесі. Крім того, кожен охочий може принести свій камінь і дізнатися його автентичність. Час роботи: уточняти, за записом
Найнезвичніші експонати: метеорити “Одеса” та “Грослібенталь”
пров. Шампанський, 2
Контакти: (048) 746-57-13
Вхід: 50 грн
Музей вогню
Єдиний у світі музей запалювальних предметів незвичних форм. Колекція музею увійшла у Книгу Рекордів України. За все своє життя колекціонер Євген Борисков зібрав більше 2,5 тис. запальничок, серед яких давні прилади, що датуються XVI ст., фронтові запальнички із гільз, у вигляді тварин та різних предметів.
Спробувати в дії експонати унікального музею, звісно ж, не дозволяється. Час роботи: 10:00-19:00
Найнезвичніший експонат: 2-й стілець з Дерибасівської, зроблений у вигляді запальнички
Воєнний узвіз, 6
Контакти: (093) 034-52-38
Вхід: 40 грн
Музей Контрабанди
Знаходиться в підвальному приміщенні старого будинку на Катеринській. Власник – підприємець, любитель історій про міцевий криміналітет. Завдяки йому на стелажах можна побачити більше 150 предметів конфіскації контрабанди й ілюстрацій способів їх незаконного ввезення. Але нічого незаконного тут немає: якщо пристосування було матеріалом кримінальної справи, в музеї стоїть його аналог.
Тут можна простежити, що лоскотало нерви “мандрівникам”. Наприклад, у царській Росії це були французькі духи, фарфор, шовк, мереживо, спеції та чай. У радянський період намагалися провезти касети, консервовані ананаси, іноземні журнали, жіночі колготки, презервативи і фломастери. За таку спробу можна було сісти до в’язниці на строк від 3 до 11 років.
Про кожний спосіб перевезень екскурсовод розповідає цікаву історію.
Час роботи: 11:00-21:00
Найнезвичніший експонат: туфлі, у каблуках яких були заховані діаманти
вул. Катерининська, 8
Контакти: (067) 483-76-93,
Вхід: 50 грн
Музей анатомії людини
У музеї налічується понад 3000 експонатів, серед яких лише черепів близько 100 штук, кілька десятків людських скелетів – представників різних народів і рас. Тут навіть є фрагменти людських тіл, знайдені під час археологічних розкопок на єгипетських пірамідах. Особливо вражають експонати людських органів з різними захворюваннями, найпопулярнішим з яких є експонат, що складається з легень курильщика і не курящого – помітно реальна різниця.
Загалом експозиція музею поділена на 12 тематичних частин: з’єднання кісток, м’язів, травної системи, дихальної системи, серця, ЦНС, сечової системи, нерви і судини (голови, шиї, порожнини і кінцівок), органів чуттів, загальні препарати.
У музеї можна сфотографуватися.
Час роботи: 09:00-17:00 (за запису)
Найнезвичніший експонат: легені курильника
пров. Валіховський, 3а, Морфологічний корпус Медун-ту
Контакти: (048) 723-55-90 або (0482) 32-92-97, anatomka.odmu.edu.ua
Вхід: уточнюйте
Музей кіно
У цьому році в місті відкрили перший в Україні Музей кіно. Координатори музею зібрали експозиції з раритетної кінотехніки, костюмів, ескізів та манускриптів.
Експозиція включає окремі зали, присвячені знаменитим картинам “Д’Артаньян і три мушкетери”, “В’язень замку Іф”, “У пошуках капітана Гранта” та ін.
Одеські експонати, в яких знімалися вітчизняні актори, не мають достойних аналогів у пострадянському просторі. Більше того, охочі зможуть залишити собі пам’ятні фото та приміряти костюми мушкетерів чи гвардійців.Час роботи: по запису
Найнезвичніший експонат: зал Віри Холодної
Французький бульвар, 33
Контакт: (0482) 33-95-38
Вхід: уточнюйте
Музей цегли
Як з’ясувалося, цегла представляє чималий інтерес як краєзнавчий матеріал, оскільки по ній можна розповісти історію міста. Тут колекціонують цеглини з клеймом (наприклад, “К.Ю. Гагарін” або “Д. Бланк”, чиї заводи працювали в Одесі з 1895 по 1914 рр.
Подивитися колекцію можна зовсім безкоштовно. Код на воротах “Одеський” – 7.40
Час роботи: без графіка
Найнезвичніший експонат: шотландський брусок STARWORKS GLENBOIG
Новосельського, 58
Контакт: (093) 802-55-61
Вхід: вільний
Музей футбола
У великому приміщенні площею 1200 кв м зібрані унікальні фотографії, книги, понад 1900 шарфів, 540 футболок та інших експонатів футбольної атрибутики. Тут два великі зали: перший присвячений історії становлення професіонального одеської футболу, починаючи з 1878 р. і до сьогодення, а другий – розповідає про історію світового футболу: тут розміщені колекції різних речей іменитих футболістів.
Час роботи: щодня з 9:00 до 15:00, крім понеділка
Найнезвичніший експонат: історичні матеріали про одеський футбол
просп. Маршала Жукова, 14/2
Контакти: (067) 754-98-94 і (099) 53-22-870
Вхід: уточняйте
Музей Бітлз
Одеський власник колекції речей із символікою The Beatles Тимур Ополінський відкрив безкоштовний музей. Це дві кімнати комуналки заповнені речами, привезеними з різних кінців світу. Це пластівки, диски, тексти пісень, плакати, фотографії, значки, прапорці, відеозаписи, книги, блокноти, ручки, попільниці, будильник, кружка і вино з символікою “бітлів”. Час роботи: уточнюйте
Найнезвичніший експонат: марка з портретом Джона Леннона від вдови музиканта Йоко Оно
вул. Педагогічна, 20
Вхід: безкоштовно

Джерело

You may also like...

1 Response

  1. Жаклин сказав:

    Локшину рамен у різноманітних місцевих варіаціях можна скуштувати по всій Японії. Її часто подають зі свининою, рибою, сушеними водоростями та зеленою цибулею. У стилі музею, який позиціонує себе як “харчовий розважальний парк”, втілено міський пейзаж Токіо зразка 1958-го року, коли було винайдено рамен. Відвідувачі можуть тут-таки ним і поласувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *