Озеро Синевир – найкрасивіше озеро України

Найживописнішим куточком Закарпаття справедливо вважається Міжгірщина. Вона вабить мандрівників лісистими горами, підхмарними полонинами, швидкоплинними річками Теребля і Чорна Ріка і цілющими джерелами мінеральних вод типу Буркуг.

ozero-sunevyr_3Найбільше озеро Закарпаття – Синевир, яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем моря …
Озеро Синевир справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4-5 гектарів, його середня глибина становить 8-10 м, максимальна – 22 м.
ozero-sunevyr_4Існує легенда, згідно якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа.
ozero-sunevyr-vud-zverxyНасправді ж озеро утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом, близько 10 тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам’янисті породи виросли на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородівши вузьку долину. Котловина, що при цьому виникла, заповнилася водою трьох гірських струмків. У прозорій воді озера добре почуваються форель озерна, райдужна та струмкова.
ozero-sunevyr_6Площа озера становить близько 5 гектарів, найбільша глибина 22 метри. Пейзажі відрізняються надзвичайною мальовничою природою і величчю. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140-160 років, приходять прямо до водної поверхні. Посередині ж озера розмістився, як зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва – Морське око.
ozero-sunevyr_zymaУ дні Синевира є отвір, яке служить своєрідним природним регулятором рівня води і завдяки цьому озеро не виходить з берегів навіть під час найбільших паводків.
Люди своєю творчою фантазією намагаються доповнити красу природи. Архітектор Юрій Соломін вдало вписав оглядові площадки в навколишній ландшафт. А на півострівці височить вирізана із червоного дерева скульптурна композиція «Синь і Вір» (скульптори Іван Бродин і Михайло Санич) Висота монументу 13 метрів. Відбиваючись у воді, він сприймається таємниче, як чудова казка про безсмертне кохання.
ozero_sinevir_9GPS: 48°37’0″N 23°41’2″E
Адреса: с. Синевирська Поляна, Міжгірської р-н, Закарпатська обл.

You may also like...

1 Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *