Національний парк Лос-Гласьярес – одне з найзагадковіших місць на планеті

1937 року (11 травня) було засновано Національний парк Лос-Гласьярес – одне з найзагадковіших і красивих місць на нашій планеті. Ми дізналася, чому парк став таким популярним і за що його внесено до списку Всесвітньої спадщини.
Рівно 80 років тому Національний парк Лос-Гласьярес з’явився на карті світу. І лише у 1981 році його було внесено до списку Всесвітньої спадщини, де він залишається  і понині. Розташований парк у Патагонії, на території аргентинської провінції Санта-Крус. Аргентина, та й інші країни Латинської Америки, асоціюються у нас із тропічної спекою. Але саме тут розташувався куточок вічної мерзлоти, який на території Чилі переходить у Національний парк Бернардо-О’Хіггінс.Своєю назвою парк зобов’язаний величезній крижаній шапці в Андах, яку підживлюють 47 великих льодовиків, з яких лише 13 стікають у бік Атлантичного океану. Цей крижаний масив є найбільшим після льодів Антарктиди і Гренландії. В інших частинах світу заледеніння починається принаймні від 2500 м над рівнем моря, але в парку Лос-Гласьярес через розміри крижаної шапки льодовики починаються на висоті 1500 м і сповзають до 200 м, руйнуючи схили гір, що лежать під ними.Цей куточок аргентинської Південної Патагонії через його природні особливості вважається одним із тих місць, яке дарує незабутні спогади і переживання кожному мандрівникові. Ландшафт парку включає гори, озера, ліси, льодовики і дуже багату місцеву флору і фауну. Головною визначною пам’яткою є сам Національний парк, який має всі послуги та зручності, щоб вітати величезну кількість туристів.
На сході цієї дивовижної природної зони розташовані посушливі Патагонські степи. Крім 47 великих льодовиків, у парку є близько 200 об’єктів скромніших за розмірами, кожен з яких зв’язаний крижаною шапкою.У південній частині парку знаходиться найвідоміший льодовик – Періто-Морено. Відомий він завдяки своїм динамічним змінам – він зміщується то вперед, то назад, при цьому видно, як лід падає у воду. Неподалік від льодовика є туристичне містечко Ель-Калафате, яке є центром всіх заходів і послуг.
У північній частині парку – гранітні піки, озера, ліси і льодовики, що перетворюють зону в одне з найнезвичніших місць у світі. Найвищі гори тут – це Фіцрой (3405 м) і Серро-Торре (3102 м). Поруч знаходиться невеличке село Ель-Чальтене, яке дає притулок альпіністам і мандрівникам усього світу.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *