Легенди не вмирають: 10 цитат Валерія Лобановського

Довгі роки Валерій Лобановський був тренером столичної команди «Динамо». В той час футбольний клуб переживав, напевно, свої найкращі часи.
Проте 13 травня 2002 року все змінилося: наставника “біло-синіх” не стало у результаті обширного інсульту. Ще довго ніхто не зможе перевершити досягнення легендарного Валерія Васильовича, проте навіть зараз можна осягнути його мудрість познайомившись з кращими цитатами про футбол.
1. Тренер повинен учитися все життя. Якщо зачерствів, перестав учитися – значить, перестав бути тренером. Час не обманути. Акценты розставляє саме він. І вчить – тоже.
2. Журналіст не має права консультувати, як тренувати команду. Це все одно, що я буду давати поради з ядерної фізики.
3. З перших кроків прийняв це для себе як головну, найпершу заповідь. Став приглядатися до гравців, намагався їх зрозуміти, прийняти їх такими, якими вони є: їхні харакетри, настрої, запити, вникнути в сімейні та особисті справи, “копирсався” інколи навіть у таких дрібничках, які, здавалось би, в усякому разі ніякого відношення до футболу не мають …
4. Без журналістів не може відбуватися розвиток футболу. Вони можуть або гальмувати процес, або рухати його вперед.
5. Новий тренер наполіг, щоб усі футболісти навчалися – у вечірніх школах, технікумах, інститутах, справедливо вважаю, що загальна культура необхідна для футболу, інтелектуальний рівень якого постійно зростає.
6. Я не знаю, що це таке – талант. Інколи достатньо щасливого збігу обставин, щоб досягти успіху – ось вам і «талант». Але вишукувати, завдяки яким особистим якостям, завдяки яким методам великий тренер систематично добивався успіхів, – корисно.
7. Бути тренером значно складніше, ніж гравцем. На полі ти керуєш лише м’ячем, а біля крайка поля ти керуєш людьми.
8. Формула успіху у великому футболі теж давно в принципі відома: наджорсткий відбір виносить на вершину лише тих, хто володіє здатністю до колосальної концентрації душевних і фізичних сил у момент найвищих випробувань.
9. Взяти м’яч і обвести півкоманди – це ще не індивідуальна майстерність. Індивідуальна майстерність – це вміння за секунду прийняти правильне рішення в складній ситуації. Я вважаю, що можна взагалі не вджаватися до дриблінгу і бути при цьому найкориснішим гравцем команди.
10. Розвиток футболу гальмують так звані “зірки”. Вони просто експлуатують свій талант, не бажаючи працювати на тренуваннях і стати кращими.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *