Культурне безкультур’я або як святкували День міста у Запоріжжі

Роком заснування міста Запоріжжя вважають 1770, коли тут було закладено Олександрівську фортецю – форпост у російсько-турецькій війні, яка до 1806 року переросла в місто Олександрівськ – повітове містечко Катеринославської губернії.

Однак деякі вчені пропонують вважати датою народження міста 1552 – дату спорудження Байдою-Вишневецьким фортеці на острові Хортиця, яку історики вважають прототипом Запорізької Січі – оплоту Запорізького козацтва. У 1921 році Олександрівськ було перейменовано на Запоріжжя, а в 1923 місто стало центром щойно утвореного Запорізького округу. У 1939 році – обласним центром.
У місті проживають українці, росіяни, євреї, греки, вірмени, цигани.
З того часу пройшло чимало років, але пам’ять жива і на честь заснування Запоріжжя відзначає день міста, який святкують традиційно у перші вихідні жовтня.
Отож 7 і 8 жовтня цього року запоріжці святкували День міста. Проте під час святкування у Вознесенівському парку відвідувачі заходів повністю знехтували забороною прогулювання газонами.
Так виглядала виставка ще під час підготовки до свята.

А так під час самого святкування.

Не могу понять людей …

Geplaatst door Vlad Bobal op zondag 8 oktober 2017

У погоні за фото з чудесними квітковими композиціями, створеними силами комунальників «Зеленбуду», люди “ненароком” поламали частину робіт. Про це в соцсмережах написав очевидець Владислав Бобарь.

«Зламаний штурвал, вирвані квіти, погнута огорожа, ями та ще багато чого … Так пройшло святкування Дня міста на “Радузі», – написав Владислав Бобарь.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *