10 фільмів, які надихають на мандрівки світом

Зараз важко знайти хороший неголівудський фільм про подорожі, особливо коли ти не великий любитель голлівудського кіно.

Проте й без Голівуду є чимало відмінних мотиваційних фільмів про подорожі, які можна переглядати безліч разів, і це зовсім не набридне. Саме вони часто відкривають очі для нового сприйняття, розширюють свідомість і штовхають на купівлю того самого щасливого квитка в першу поїздку.
Я впевнений, ці фільми також вразять і вас, розширять кордони твого розуму і дадуть масу корисної інформації. І якщо вам потрібен своєрідний “поштовх у спину”, щоб вирушити у першу подорож, запроси найкращого друга/подруги і разом прогляньте один із цих фільмів. Ви не пожалкуєте про витрачений час. Однак після перегляду обов’язково виберіться в реальний світ, адже жоден із фільмів не зможе передати всі почуття і відчуття від дороги, яку ви здатні пройти самостійно.
1. У диких умовах (In the wild)
Це один із моїх найулюбленіших фільмів про подорожі. Історія, заснована на реальних подіях, про хлопця, який, закінчивши університет із відзнакою, вирішує віддати всі накопичені за час навчання кошти в благодійний фонд і відправляється на Аляску виживати в диких умовах. Непогано його шарахнуло, чи не так?
Фільм учить того, що будь-яка мандрівка має як позитивні, так і негативні сторони, але все це є невід’ємною частиною всього, що відбувається в нашому житті. А ще фільм переносить у різні місця планети і показує, наскільки багатий і красивий світ навколо нас. І, що найголовніше, фільм змушує задуматися, хто ти насправді, і переосмислити реальну цінність матеріального світу. Можливо, ти теж впізнаєш себе в головному героєві і знайдеш в собі сили для подібного подвигу.2. Мистецтво мандрувати (The Art Of Travel)
Ще один хорошй фільм. Це легка комедія, у якій головний герой несподівано для своїх близьких, круто змінює свій життєвий шлях, відправляється у подорож Центральною Америкою. Уникаючи свого минулого і стоячи перед туманним майбутнім, він з великим ентузіазмом відкриває все нові країни, зустрічає нових людей і навіть знаходить свою любов у серці непрохідних джунглів.3. Сім років у Тибеті (Seven Years in Tibet)
Це просто шедевр серед усіх тревел-фільмів. Якісно і не без смаку. Особливо підійте любителям непокорених гір і тим, кому близка історія Тибету.
Дія фільму відбувається в 1939 році. Австрійський альпініст, який прагне умиротворення, іде підкорювати Гімалайські вершини во ім’я рейха. Там він потрапляє до в’язниці, звідки разом з іншим в’язнем втікає і проникає в закрите місто Лхаса, де знайомиться з Далай Ламою в критичний для країни час. Так починаєтся нове життя двох втікачів. На чужій території, серед чужих людей, ці двоє людей поступово змінюють своє самосвідоме сприйняття світу, переосмислюють свої минулі вчинки і стають на шлях просвітлення. Я думаю, що хоча б заради таких життєво важливих уроків варто почати мандрувати.4. Ганді (Gandhi)
Насправді мало хто чув про цей дивовижний фільм, після перегляду якого хочеться вірити лише в найкраще, найсвітліше, найдобріш. Це біографічний фільм, який розповідає про життя Ганді, чия діяльність принесла Індії колосальні зміни. В день, коли він народився, його країна була колонією Британської імперії. А в день його вбивства, Індія стала вільною і щасливою країною. Сталося це завдяки його титанічній праці його насиченого життя.
Об’єктивно показана історія Махатми, прекрасно переданий дух Індії, чудова гра акторів і масштабні масові сценки справляють неймовірне враження! І не зважаючи на те, що фільм триває цілих три години, почавши переглядати, ти розумієш, що цього часу занадто мало, щоб показати історію життя та діяльності такої видатної особистості.5. Дім (Home)
Чудовий фільм про наш спільний дім – про планету Земля. Красиві аерозйомки, гармонійна з п’єсою музика та сумна правда життя – правда про те, як люди несвідомо руйнують планету. У цьому плані нічого нового у фільмі не сказано, але красоти життя і смерті з висоти пташиного польоту перевертають нутро так, що важко продовжувати залишатися байдужим.6. Зустріч на Краю Землі (Encounters at the End of the World)
Документальний фільм, у якому історія починається у військовому літаку, який везе режисера з його командою на станцію Антарктичного дослідницького Центру. Станція може підтримувати життя та роботу аж 1200 осіб. Це не просто “черговий фільм про пінгвінів”, а скоріше вільна розповідь автора про свою незвичайну подорож, і про ті думки, які народжувалися в голові у нього під час цієї пригоди. Найцікавіше те, що практично завжди головною знахідкою режисера є люди.
Фільм знятий дуже красиво і реалістично, а бесіди режисера з неординарними людьми є найзахопливішою частиною цього фільму. Дуже цікаво слухати про почуття людей, які опинилися на краю нашої планети.7. 127 годин (127 hours)
Біографічна драма про те, як Аарон вирішив пожертвувати роботою та високою заробітною платою заради задоволення своєї пристрасті до природи та гір. Він поставив перед собою безпрецедентну мету, але одного разу, коли він катався у вузькій ущелині на велосипеді, на нього скотився валун, притиснувши його праву рукудо стінки на 127 годин.
Людина, що висить на волосині від смерті, раптом починає усвідомлювати, що його життя є нікчемним без близьких йому людей. Фільм заставить вас осмислити це і переоцінити те, що у вас є.8. Робота, яка втекла (Outsourced, Сбежавшая работа)
Цікава романтична комедія про дивні стосунки людей різних культур. Сюжет фільму розповідає про несподівані зміни в житті звичайного менеджера зі США на ім’я Тодд. Нічим не примітне його життя перевертає з ніг на голову повідомлення боса про те, що новим місцем його роботи найближчим часом має стати далеко Бомбей в Індії. Він потрапляє в чужий і незрозумілий йому світ, де й починається його нове, насичене пригодами життя.
Фільм про те, як різкі зміни в житті, які на перший погляд можуть здатися невдалими, можуть кардинально змінити все життя і відкрити нові можливості!9. Поїзд на Дарджилінг (The Darjeeling Limited)
Троє братів, що живуть в Індії, втратили зв’язок між собою після смерті батька. Вони не бачилиси цілий рік і зустрілися йдучи до своєї матері, яка живе в монастирі. Дорогою з ними трапляється безліч забавних ситуацій. Індія не схожа на жодну з країн, тому перегляд фільму буде легким і душевним. Тільки попереджаю, пригоди відчайдушних мандрівників можуть викликати у вас сильне бажання відвідати цю країну контрастів.10. Че Гевара: Щоденник мотоцикліста (The Motorcycle Diaries)
“Щоденник мотоцикліста” – розповідь про життя Че Гевара ще до того, як він  став крупною політичною фігурою. Цей фільм про молодого студента, який жив і не думав про політичну ситуацію у своїй країні. Подорожуючи зі своїм другом Альберто, він навіть не підозрював, що це так сильно змінить його життя.
Фільм вартий уваги і цікавий, до того знятий за самим щоденником Че. Мандрівка – це частина життя, яка не лише приносить задоволення, а й дає можливість зробити світ кращим. Таке відношення безумовно заслуговує на увагу та подає гарний приклад іншим!

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *