Білі жирафи існують: маму з дитинчам помічено в Кенії

Двох сітчастих жирафів рідкісного білого забарвлення було знято на відео співробітниками організації з охорони природи у заповіднику “Ішакбіні” в окрузі Гарісса, Кенія. На знімках та відео можна побачити матір та її біле дитинча.
Про це розповіли в The Daily Mail.
Першими цих жирафів побачили місцеві жителі, які й повідомили про це місцевих захисників природи. Відзняте зоозахисниками відео стало третім свідченням існування білих жирафів у природі. Так, у березні 2016 р. білого жирафа помітили в тому ж кенійському заповіднику в Гарісса, а за два місяці до того в Танзанії в національному парку Тарангіре бачили молоду самку жирафа.
За оцінками фахівців, у дикій природі мешкають близько 8500 особин підвиду сітчастий жираф. Вони живуть у Сомалі, Ефіопії, Південній і Північній Кенії.
Так званий білий жираф вкрай рідко трапляється в природі. На думку дослідників, цей жираф не є альбіносом, але у нього може бути лейкізм – тобто мутація, в результаті якої пігментні клітини відсутні в організмі тварини.
Відмінність лейкізму від альбінізму полягає в тому, що в разі останнього в шкірі скорочується виробництво меланіну – природного темного пігменту, хоча меланоцити, клітини, що виробляють цей пігмент, є.
За словами зоологів, великій небезпеці жирафи піддаються в районах, де йдуть бойові дії: на півночі Кенії, в Сомалі, Ефіопії та Південному Судані. Жирафи гинуть, в тому числі, тому, що не бояться людей, які користуються довірливістю тварин і вбивають їх. Водночас у Південній Африці популяція жирафів продовжує зростати.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *