Знання на мільйон: найдорожчі книги в історії людства

Історія аукціонних установ знає безліч випадків, коли рідкісні та історично-цінні книги продавалися за величезні гроші, пише Luxury-Insider. Одна із найбільших колекцій старовинних книг належить Білу Гейтсу, серед найдорожчих екземплярів якиї значиться Лестерський кодекс, придбаний за 30 млн дол. Ми пропонуємо вашій увазі ще декілька книг, вартість яких б’є рекорди аукціонов в усьому світі.
• Лестерський кодекс, Леонардо да Вінчі, 1506-1510 рр.
Лестерський кодекс – це колекція знаменитих наукових праць італійського ренессансу. Формально, це не зовсім книга, а зошит да Вінчі, у якому він записував свої відкриття та спостереження за дзеркальним шрифтом і робив замальовки. У листопаді 1994 р. Кодекс був проданий на аукціоні Christie’s Білу Гейтсу за рекордну суму в 30,8 млн дол. Нині манускрипт активно демонструється в музеях.• Копія Великої Хартії вольностей, 1215 р.
Політико-правовий документ, який захищав низку правових норм та привілегій вільного населення середньовічної Англії – один із головних документів в історії. У 2007 р. рідкісну копію хартії, віком 710 років, було продано на аукціоні за 21,3 млн дол. Власником став Давід Рубінштейн – американський бізнесмен. • Євангеліє Генріха Льва, 1188 р.
Це рукописне видання було створено за замовленням Генріха Льва – патріарха Саксонії і Баварії. Манускрипт містить 226 сторінок, що супроводжуються 50-ма ілюстраціями, оформленими в романському стилі монахів аббатсва Хельмаршхаузен. Після смерті герцога книга довго вважалася втраченою, але її було знайдено в 1861 р. Через 120 років невідомий торговець виставив Євангеліє на аукціоні Sothebys, де її купив уряд Німеччини за 11,7 млн ​​дол. • Птахи Америки, Джон Джеймс Одюбон, 1827-1838 рр.
За 11 років у США було створено 200 екземплярів першого видання книги. Формат книги вражає – 127 см заввишки. Усі 435 сторінок розфарбовані вручну. Значну частину птахів зображено у натуральну величину. Нині відомо про існування 120 копій. Одну з таких у 2010 р. було продано на аукціоні за 11,5 млн дол.• Кентерберійські оповідання, Джеффрі Чосер, кін. XIV ст.
Головний твір Чосера представляє збірник із 22 віршованих та двох прозаїчних новел, об’єднаних однією темою: історії паломників, які мандрують, щоб поклонитися мощам святого Томаса Беккета. У 1998 р. перший екземпляр книги придбав бізнес-магнат Джон Пол Гетті мол. за 7,5 млн дол.

• Перший фоліант п’єсі Шекспира
Ця книга в єдиному екземплярі була показана світу через кілька років після смерті поета в 1623 р. На 900 сторінках розмістилися 36 п’єс. Копій оригіналу було зроблено рівно 228 штук, але до наших днів збереглося лише 40. Одна з них була придбана на аукціоні за 6,166 млн дол. • Бестіарія герцога Нортумберлендського
Ця рукописна і дуже дорога книга збережена ще з ХІІІ ст. є наборомр малюнків тушшю реальних і фантастичних тварин, про яких йдеться у моральних розповідях та приказках.
У 2001 р. співзасновник компанії Microsoft Пол Аллен придбав копію за 6 млн дол.
• Біблія Іоганна Гутенберга
Перша друкована книга в історії служить традиційною точкою відліку історії книгодрукування у Європі. Вийшла в 1456 р., була випущена в 180 екземплярах на пергаменті. До наших днів в оригіналі збереглося лише 21 видання. Багато хто стверджує, що це найцінніша книга в історії.
Була куплена з аукціоні приватним колекціонером за – 4,9млн дол., який не захотів афішувати своє прізвище.• Трактат про плодові дерева
Ще одна книга, що входить у список найдорожчих книг у світі, – це рукописний збірник творів та ілюстрацій про 16 видів фруктів, написана французом Луї Дюмель ді Монсо в 1768 р.
Її було придбано за неймовірні  4, 5 млн дол.• Рукопис дев’яти симфоній Моцарта
Колекція симфоній, написана рукою самого композитора – унікальна і єдина у своєму роді книга, яка містить набір із 9 симфоній і підписаний Моцартом. Була продана в Брюсселі в 2006 р. за 4,1 млн дол.• “Космографія”, Клавдій Птолемей
Цей твір вважається першим у світі друкованим атласом, і водночас першою у світі ілюстрованою книгою. Створено її у 1477 р. Книга була продана в 1990 р. за 3,99 млн дол.• Дж. К. Роулінг “Казки Барда Бідля”
Ще до того, як випустити нову книжку у тираж, зробивши її новим дитячим бестселлером, Джоан Роулінг створила 7 оригінальних книг, написаних від руки. Шість із них вона подарувала друзям, а останн. було продано за 3,98 млн дол. • Першая книга Вільяма Блейка
Художник, поет і гравер у 1794 р. випустив свою першу книгу – найважливішу з низки інших робіт. Саме її в 2007 р.  було виставлено ​​на аукціон і продано за 2,5 млн дол.• Атлас Меркатора
Фламандський картограф Герард Меркатор першим створив циліндричну проекцію карти світу, яку використовують донині. Всі дані – трактати про створення світу, 107 карт із географічними описом були зібрані в Атласі 1595 року – зараз усе це використовується для складання морських навігаційних та аеронавігаційних карт. Книга була продана на Нью-Йоркському аукціоні Сотбис у 1999 р. за 1,243 млн дол.• Едгар Аллан По “Тамерлан і інші вірші”
Ще у віці 18 років родоначальник детективного жанру захоплювався поезією, але тоді у 1827 р. письменник ще не мав прихильників. Саме тому в тираж вишли всього 50 екземплярів, заповнених римованими душевними потоками почуттів автора. У 1967 р. книгу було виявлено ​​в Бельгії, а в 1997 році її купила Британська бібліотека за 662500  дол.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *