«Коктейль Манхеттен» – “дідусь американських коктейлів”

«Коктейль Манхеттен» (англ. Manhattan) – популярний коктейль, з’явився в кінці XIX ст. у США, потім поширився у Європі, в основному в Англії.

Входить в число офіційних коктейлей Міжнародної асоціації барменів (IBA)
«Коктейль Манхеттен», до складу якого входять червоний вермут, біттер і бурбон, – вважається одним із найпопулярніших напоїв у світі.
Знавці напоїв називають Манхеттен “дідусем американських коктейлів” і вважають його одним із символів Америки. За однією з версій, ідея його створення належить … матері легендарного прем’єр-міністра Великобританії Дженні Черчілль.
1. Дженні Черчілль – творець коктейлів «Манхеттен».2. Дженні Черчілль
Першу згадка про коктейль «Манхеттен» у газеті «Демократ» датується 1882 роком. Вважається, что думка змішати вермут, біттер и бурбон прийшла в голову Дженні Черчілль (дівоче прізвище Дженні Джером). На вечірці, присвяченій перемозі Самуеля Л. Тілдена на виборах, яка проходила в клубі «Манхеттен», Дженні попросила подати їй віскі і вірмут. Бармен змішав інгредієнти і подав напій, прикрасивши при цьому його вишенькою. Гості оцінили коктейль, назвавши його справжнім відкриттям вечора.
3. Дженні й Вінстон Черчілль.
Цю версію деякі історики спростовують, посилаючись на те, що в цей час Дженні була в Бленхеймському палаці, будучи вагітною Вінстоном. Водночас є підстави припускати, що коктейль уперше був приготовлений саме в клубі «Манхеттен», на Пятій Авеню.
За іншими версіями, коктейль міг бути вперше приготовлений у знаменитому Будинку Хофмана в Нью-Йорку, а його рецепт можна знайти в книзі Віллама Шмідта «The Flowing Bowl», опублікованій в 1891 році. 4. Коктейль «Манхеттен».
Як би там не було, вважається, що коктейль за оригінальним рецептом нині можна спробувати лише в клубі «Манхеттен». Напій відомий у всьому світі, вважається одним з найцікавіших і ароматних. Традиційно він має бути приготовлений на основі американського житнього віскі, але зазвичай у його основі – бурбон або канадський віскі. 5. Дім, у якому розмістився клуб «Манхеттен».

Інгредієнти коктейлю «Манхеттен»
Склад Манхеттена доволі простий, як і більшості класичних коктейлів. У класичній рецептурі коктейлю такі компоненти:
Бурбон – міцний напій (42-45%), один із різновидів віскі. Основна сировина для виробництва бурбона – кукурудза, тоді як віскі зазвичай роблять із ячменю, пшениці та рису. Манхеттен роблять саме з віскі тому, що вважають, що смак цього напою більш благородний;
Червоний вермут – традиційно для коктейлю Манхеттен беруть італійські солодкі вермути «Чінзано Россо» (міцність 16%) або «Мартіні Россо» (14,4%). Це напівміцні вина, настояні на ароматичних травах, цедрі цитрусових, фруктах. Вони мають насичені рубіново-червоний відтінок, гострий солодкий смак та пряний післясмак;
Біттер «Ангостура» – міцна (44,5%) концентрована венесуельська спиртова настоянка на цілющих травах та коренях, спеціях, шкікаха цитрусових. Має насичений колір міцного чаю і сильний смак та аромат мускатного горіха, гвоздики, коріандра, сандалі. Цей компонент потрібно трішки посолити – 1-2 мл на порцію, інакше коктейль може вийти приторним.
Варіанти коктейлю Манхеттен
Немає нічого дивовного, що старий рецепт коктейлю з часом змінювався безліч разів. Серед найпопулярніших і успішних варіацій знаменитого американського напою можна відзначити:
Досконалй Манхеттен – кукурудзяний бурбон заміняють вівсяним віскі, а замість одного червоного солодкого вермута беруть ще й сухий (наприклад, «Чінзано Екстра Драй» або «Мартіні Екстра Драй»). Як і в класичному рецепті в Досконалий варіант додають трішки «Ангостури»;
Сухий Манхеттен – замість червоного вермута використовують сухий вермут, а решта рецепту не змінюється;
Чорний Манхеттен – червоного вермуту тут немає, його замінює італійський десертний лікер темно-коричневого кольору «Амаро Рамазотті», що має пряний гірко-солодкий смак та апельсиновий присмак;
Голий Манхеттен – поєднання бурбона (або віскі) і декількох крапель гіркого біттера «Ангостура» (вермут не добавляють);
Ромовий (або Кубинський) Манхеттен – традиційний бурбон не додають зовсім. Замість нього в коктейль добавляють чорний ром;
Бренді Манхеттен – замість бурбона додають коньяк (або бренді);
Скотч Манхеттен (аба Роб Рой) – замість американського бурбона додають шотландський ячмінний скотч;
Душа Манхеттена – вермут замінюється абсентом, інші інгредієнти те ж, що і в класичному варіанті;
Особливий Манхеттен – біттер «Ангостура» замінюють солодко-гірким аперитивом «Кампарі» італійського виробництва;
Педро Манхеттен – склад такий: бурбон, солодкий іспанський херес “Нектар Педро Хіменес” і американський трав’яний біттер “Пейшо” зі смаком вишні, солодки, цитрусових та спецій.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *