Баку – столиця Азербайджану (оком пересічного туриста)

Баку – столиця Азербайджанської Республіки, а також найбільший порт на Каспійському морі. Розташований на південному березі Апшеронського півострова. Перші згадки про Баку сягають V ст. Тут були найдавніші нафтопромисли, які представляли собою вириті в землі ями, з яких просто черпали нафту.
У Баку багато пам’ятників старовини – фортець, палаців, караван-сараїв, мечетей. На найвищій точці одного з пагорбів міста розташований архітектурний ансамбль палацу Ширваншахів – справжня перлина азербайджанського зодчества XV-XVI ст. На набережній Баку розташована знаменита Дівоча вежа – споруда XII ст., викладена з чорного каменю.Більшість великих пам’ятників є у фортеці Ічерішехер. Фортеця об’єднує більше 10 мечетей побудованих у різний час, починаючи з 1078 р., Мечеть Мухаммада і кілька медресе. Невід’ємною частиною стародавнього міста були і караван-сараї: Бухарський, Ханський (ХV ст.), Мултані (ХV ст.), Касим-бек, а також Базарна площа.
Також цікаві православний собор Святих Дружин-Мироносиць, колоритний іранський район, набережна. У Баку близько 30 музеїв: Музей Мистецтв, Музей історії Азербайджану, унікальний Азербайджанський музей килимів, народного прикладного мистецтва тощо.
Приморський бульвар Баку, який простягся на багато кілометрів уздовж морського узбережжя, з алеями, щедро прикрашеними каштанами, рододендронами, платанами і пальмами, є улюбленим місцем відпочинку городян. Достаток сучасних ресторанів і кафе з неповторною азербайджанською кухнею, відкритий кінотеатр, безліч фонтанів і «Бакинська Венеція» з неповторними і дивовижними острівцями і містками, сприяє величезному притоку туристів.

Джерело: https://www.votpusk.ru/country/kurort.asp?CN=AJ&CT=AJ01#ixzz4nBFCLPhL

https://www.votpusk.ru/country/kurort.asp?CN=AJ&CT=AJ01

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *