Як собаки розпізнають «добрих» і «поганих» людей

Ми часто задаємося питанням: як собаки собаки можуть розпізнавати «добрих» і «поганих» людей.
Власники собак часто не можуть пояснити, чому «певні» люди викликають у їх вихованців настороженість. Наука ж вважає, що поведінка собаки грунтується на тому, що вони здатні розпізнавати «поганих» людей.
Доведено, що собаки чуйні тварини, і можуть відрізнити розлючену людину від доброзичливої.

Учені вирішили дослідити аспект, в якому ми завжди були більш-менш переконані. Вони твердять, що у собак є шосте чуття. Особливо сильно воно проявляється саме щодо людей. І якщо тварини стають більш-менш товариськими залежно від людей, з якими вони вступають в контакт, цьому має бути пояснення.
Щоб переконатися, що собаки можуть ідентифікувати «погану» людину, було проведено цей експеримент
Для собаки створили дві ситуації, де були присутні господар собаки і двоє співробітників. У першій ситуації власник щосили намагався відкрити контейнер з їжею. Далі він звернувся по допомогу до одного зі співробітників, а другого не задіюва. Після того, як контейнер відкрили, собака взяла їжу в обох співробітників.
У другій ситуації один із двох співробітників відмовився допомогти господареві, а другий нічого не робив. Собака взяла їжу тільки у другого й остерігалася підходити до людини, яка не допомогла господареві. Таке ставлення до людей спостерігалося в усіх собак, які брали участь в експерименті.
Результати дослідження було опубліковано в науковому дайджесті Neuroscience & Biobehavioral Reviews.
Отже, дослідники дійшли висновку, що собаки судять про людей залежно від того, як вони поводяться з іншими.
Якщо ваша собака гарчить або не хоче, щоб її погладив хтось із вашого оточення – то можливо раніше були випадки, коли ці люди поставилися до вас, на думку тваринного, «погано». Не слід забувати, що у собак відмінна пам’ять!

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *