Айєрс-рок – велетенська червона скеля (Австралія)

Зелений континент, як звикли називати материк Австралія, насправді… не зовсім зелений.
Майже половина території Австралії – це яскраво-червона пустеля. Ці краєвиди немов з Марсу… В цій пустелі – унікальні флора та фауна.

uluru-and-northern-territory-30254193-1362584226-ImageGalleryLightboxДивовижний регіон Ред Сентер розташований на півдні Австралії. У самому серці пустелі – справжнє природне диво… Плем’я Пітянтятяра, яке тут мешкає з давніх-давен, називає цю скелю Улуру. Походження назви невідоме, оскільки саме слово уже зникло із мови аборигенів.

Red CentreДля людства цю унікальну місцину відкрив відомий дослідник Вільям Госс у 1873 році. Саме він назвав скелю Айєрс-Рок – на честь тодішнього головного секретаря Південної Австралії, сера Генрі Айєрса.

Айєрс-Рок сягає 3,5 кілометрів у довжину та 350 метрів заввишки. Вона здіймається на 860 метрів над рівнем моря. Це найбільший такий масив у світі.

alice-springsЗа даними аналізів піску зі скелі, учені встановили, що це диво утворилося ще у Палеозойську еру, тобто понад 300 мільйонів років тому. Цей гігантський пам’ятник просто неба занесли до світової спадщини ЮНЕСКО.

ayers_2Аборигени вірять, що моноліт священний і вважають його живою істотою. Щодня цей мальовничий куточок відвідують тисячі туристів. У сутінках Айєрс-Рок має незабутній та вражаючий вигляд. Дивовижна скеля, наче хамелеон, змінює свій колір впродовж доби.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *